See nädal libiseb jälle ära. aga ise olen nii valinud. Kui eile küsiti, et millega ma siis tegelen, vastasin pikemalt mõtlemata, et "elamisega". Selle peale tehti suuri silmi ja siis leiti, et väga hea vastus. Aga nii ongi.

Tegelikult enamus inimesi hakkaks selle peale ilmselt rääkima oma tööst. No nagu kui küsida, et "kes sa oled", öeldakse tihtipeale oma amet.

Kuigi töö moodustab suure osa enamike inimeste elust ja paljud ilmselt tõesti defineerivad end ise läbi töö, tundub see ikkagi kuidagi vale. Isegi, kui töö meeldib (no nagu mulle üldiselt). Aga ma ei ole oma töö ega oma amet, mu elu koosneb väga paljust muust. Nii et ma ei kipu kuidagi vastama, et ma tegelen oma tööga, sellega ka muidugi. Teisalt on see muidugi mugav ja lihtne – ei pea kaugemale mõtlema. et kes ma tegelikult olen ja mida ma tegelikult teen..

 

Ja ikka see viimase aja avastus, et materiaalsus ei ole mu jaoks eesmärk omaette. Mitte, et neid, kes väidaks, et neile on, väga palju oleks. Samas hooti tundub, et paljud lihtsalt ei näe oma nö töönarkomaania taga pigem mingit rahaihalust. mingi müstiline soov rikkaks saada on vist üsna inimlik – aga unustame seejuures ära, et rikkus ei ole ainult rahahulk. Kuigi taas, nii on seda kõige lihtsam defineerida ja teistega võrrelda.

Mul tekib küsimus, et kas peaks või milleks see hea on? Pidev võrdlemine kipub tekitama stressi, kas pole?

 

Paar nädalat tagasi olin ühel muidu päris toredal üritusel, kus taaskord samas rõhuti pidevalt sellele, et vot kui teil siin oleks rohkem raha ja rohkem aega, et mis te teeksite siis ja üleüldse see oleks ju tore? Ja et tõstke käsi, kes siis iga päev tööle ei läheks. Või kes üldse ei läheks. Ning mina tundsin, et ma ei samastu nende inimestega.

Sest kuigi mul ei ole kuhjadena raha, on mul see-eest aega. Ja iga päev ei lähe ma tööle ka nüüd, aga ma saan aru, kui lihtne on selliste argumentidega mõjutada. Eriti neid inimesi, kes pole oma tööga seesmiselt rahul, ei teeni ehk väga palju (kuigi kunagi pole liiga palju, teadagi) ning kulutavadki suure osa ajast töötamisele. Mingites aspektides või osades ei suuda mina samastuda selle sihtgrupiga.

Või on see pigem mu teadlik valik?

 

Muidugi elab igaüks nii, kuidas talle hea tundub ja ei näita mina kellegi poole näpuga. Ma ei saagi, sest igaüks on oma valikud, olgu need teadlikud või mitte, teinud ise. Oma rahulolematus on ka meie sees. Ja arvamus, mis on meie jaoks rikkus ning kas seda või mis kujul vaja on, samuti.


Lugu on originaalkujul avaldatud blogis Pilleriin.ee