laupäev 24. juuni

Noore Looduskaitsja aunimetuse sai Indrek Tammekänd

02.veebruar 11, kolmapäev Prindi artikkel
Noore Looduskaitsja aunimetuse sai Indrek Tammekänd
Pildistas Katrin Lipp, www.bioneer.ee

SA Eestimaa Looduse Fond (ELF)  andis Noore Looduskaitsja Auhinna Indrek Tammekännule. Indrek Tammekänd töötab Keskkonnaameti looduskaitsebioloogina, kuid Eesti looduskaitsesse on ta panustanud  väga palju ka vabatahtliku tööga.

Indrek Tammekänd pälvis auhinna  paljude põhjalike looduskaitsealaste tegevuste eest.  Ta on korraldanud ohustatud kaitse-aluste liikide (kotkad, must-toonekurg, metsis jt)  kaitset, osalenud Pärnumaa rannaniitude  haudelinnustiku ja soolinnustiku seires ja paljudes teistes, eriti  Edela-Eestit puudutavates looduskaitseprojektides.

Indrek Tammekänd osaleb aktiivselt  mitmete looduskaitseorganisatsioonide töös: Eesti  Ornitoloogiaühingu linnukaitsekomisjon, Pärnumaa Linnuklubi Buteo, Kotkaklubi. Noore Looduskaitsja Auhinna eesmärgiks on toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade.

Alates 2005. aastast antakse auhind koos rahalise stipendiumiga kord aastas silmapaistvale Eesti noorele looduskaitsjale. Siiani on auhinna pälvinud: Asko Lõhmus Tartu Ülikooli looduskaitsebioloogia suuna arendamise eest, Peep Mardiste, kes on olnud pikka aega seotud Eesti keskkonna- ning looduskaitsega ja valitsusväliste keskkonnaorganisatsioonide tugevdamisega, Marek Sammul teaduspõhise looduskaitse arendamise eest, Tarvo Valker linnukaitseliste tegevuste eest, Murel Merivee innuka looduskaitsjana ja Ulvar Käärt, kes on  teinud Eesti Päevalehele kirjutatud artiklite kaudu palju tööd eestlaste keskkonnateadlikkuse tõstmiseks ning kirjutanud tihti ka  looduskaitse probleemidest, mis muidu peavoolu meedia uudisekünnist ei  ületa.

Otsuse auhinna määramise kohta tegi Eestimaa Looduse Fondi poolt kokku kutsutud žürii, koosseisus Aleksei ja Kaja Lotman, Tiit Randla, Mart  Jüssi ja Ulvar Käärt. Auhinda rahastavad Aleksei ja Kaja Lotmani  sünnipäevalised, Estonian Nature Tours ja OÜ 360 kraadi. Auhind anti  välja ELFi 20. sünnipäeval 1. veebruaril 2011.

Auhinna kohta saab täpsemalt lugeda: www.elfond.eeTelli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!