laupäev 24. juuni

Negavati esimesed finalistid on selgunud ja algab rahvahääletus

13.märts 17, esmaspäev Prindi artikkel
Negavati esimesed finalistid on selgunud ja algab rahvahääletus

KIK-i korraldatavale energia- ja ressursisäästukonkursile Negavatt valis hindamiskomisjon välja 8 ideed, mis jätkavad võistlemist ideede elluviimiseks mõeldud 10 000 euro nimel. Lisaks neile on alates tänasest, 11. märtsist avatud rahvahääletus, mille tulemusena selguvad veel kaks projekti, mis jätkavad võistlemist järgmises etapis.

Hindamiskomisjoni häältega said finaali ideed Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Eesti Kunstiakadeemiast, Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Tallinna Teeninduskoolist, Tallinna Tehnikakõrgkoolist ning Eesti Maaülikoolist.

Rahvahääletusele pandi hindamiskomisjoni valikul veel kuus ideed. Kahele vakantsele kohale finaalis kandideerivad projektid Eesti Kunstiakadeemiast, Tartu Ülikoolist, TTÜ Tartu Kolledžist ning 2 projekti Tallinna Tehnikaülikoolist. Lisaks üks idee Euroakadeemia, Tallinna Ülikooli ning Tartu Ülikooli tudengite ühiselt meeskonnalt. Oma lemmikut saab valida Negavati Facebooki lehel, vajutades eelistatud projektile like. Hääletus kestab kuni 15. märtsini.

Teises voorus ootab tudengeid ees ideede edasiarendamine koostöös mentorite ja partneritega ning vajadusel täiendavate partnerite leidmine. Maikuuks arendatakse parimatest ideealgatustest välja reaalselt elluviidavad projektid. Lõplikud võitjad selguvad mai lõpus toimuval finaalüritusel.

Energia- ja ressursisäästukonkursile Negavatt laekus sel aastal 15 koolist 47 ideed. Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIK-i keskkonnaprogrammist.

Finalistid 
Festera (Hugo Treffneri Gümnaasium)
Don’t waste food, box it! (Eesti Kunstiakadeemia)
PõhuNõu (Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Ülikool)
Puuviljakott võtmehoidjaks (Tartu Ülikool)
Paberivaba lõputöö (Tallinna Ülikool)
Käärinud mahlast veiniäädikas (Tallinna Teeninduskool)
Pargi ratas! (Tallinna Tehnikakõrgkool)
Plastmassi ümbertöötlus hariduse edendamise eesmärgil (Eesti Maaülikool)

Rahvahääletusel
Renditopsi süsteem (Tallinna Tehnikaülikool)
EKA ladu (Eesti Kunstiakadeemia)
Smuutila (Tartu Ülikool)
RePaper (Tallinna Tehnikaülikool)
Moodne riidevahetus (TTÜ Tartu Kolledž)
Dormat (Euroakadeemia, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool)

Konkurssi Negavatt toetavad Paulig Coffee Estonia, Empower 4Wind , Eesti Pandipakend, Pärnu Vesi, Keila Vesi, Emajõe Veevärk, Club-Mate Eesti ja Good Mood Food. Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!