reede 23. juuni

Keskkonnaminister on moodustamas Põltsamaa piirkonda uut looduskaitseala

16.mai 17, teisipäev Prindi artikkel
 Keskkonnaminister on moodustamas Põltsamaa piirkonda uut looduskaitseala

Keskkonnaminister Marko Pomerants algatas riigimaadel salu- ja laanemetsade kaitseks viie uue looduskaitseala moodustamise, millistest üks hakkab asuma Puurmani ja Põltsamaa vallas.

Põltsamaa piirkonnas on minister algatanud Kursi looduskaitseala moodustamise. Pomerantsi sõnul tuleb esimeses järjekorras RMKl ja Tartu Ülikooli teadlastel täpsustada kaitseala piirid ja loodusväärtused. Samuti on minister palunud peatada raied RMK majandataval riigimetsa alal, kuhu soovitakse moodustada uus kaitseala. 

Lisaks Kursile algatas algatas Pomerants salu- ja laanemetsade kaitsealade loomise Viljandi maakonnas Karistes, Võru maakonnas Karisöödis, Jõgeva ja Lääne-Viru maakonnas Laekannus ja Pärnu maakonnas Massumetsas. Kokku on kavas kaitse alla võtta 27 000 hektarit metsa.

„Teod on need, mis loevad, ning tänasega on astutud konkreetne samm, et salu- ja laanemetsade elurikkuse hüvesid saaksid nautida ka tulevased põlved,” ütles Pomerants.

Salu- ja laanemetsade uued kaitsealad lepiti huvigruppidega kokku metsaseaduse muutmise arutelude käigus ning alad valiti riigimetsas välja Tartu ülikooli teadlaste ettepanekute kohaselt jaanuari alguses toimunud range kaitse töörühma kohtumisel.Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!