Avatud Eesti Fond avas kodanikuühendustele kriisifondi
Saada sõbrale
Prindi artikkel
„Majanduskriis ja aina ootamatumalt toimuvad eelarvekärped on seadnud kodanikuühendused olukorda, kus toetusvõimalused on järsult kahanenud ja puudub igasugune kindlustunne homse ees,“ sõnas Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. „Kui äriettevõtetele luuakse kogu maailmas riiklikke abipakette, siis kodanikuühiskonna areng tuleks justkui külmutada seniks, kuni „masu“ on läbi. Tänases olukorras on eriti tähtis toetada inimeste omaalgatust ja solidaarsust, mis aitavad kaitsta nõrgemaid ühiskonnagruppe ja tasakaalustada kriisi ajal võimenduvaid ilminguid, nagu populism, sallimatus, katsed piirata sõnavabadust ja kodanikuinitsiatiivi,“ lisas Hellam.
Avatud ühiskonna eriprogramm toetab eeskätt kiireid ja efektiivseid lahendusi, mis on suunatud solidaarsuse suurendamisele ühiskonnas. Taotlusi võetakse vastu jooksvalt ja menetletakse 4-6 nädala jooksul.
Eriprogrammi avamine saab teoks tänu Avatud Ühiskonna Instituudi asutaja George Sorosi 100 miljoni USA dollari suurusele annetusele, mille eesmärgiks on pakkuda 20-le Ida-Euroopa, Balkani, Kesk-Aasia ja Kaukaasia riigile tuge majanduskriisi mõjudega võitlemiseks.
Avatud Eesti Fond on 1990. aastal asutatud avatud ühiskonna väärtusi edendav sihtasutus.
Info konkursi kohta: www.oef.org.ee/eriprogramm
09.11. KIK annab kalapääsude rajamise projektidele 3,6 miljonit eurot
12.07. Jalgrattasõidu osakaalu suurendamine linnatraspordis
05.01. Euroopa Liidu toetuse rakendamine keskkonnahoiu valdkonnas käib täishooga
02.11. Kalapääsude rajamiseks ja veekogu tervendamiseks laekus taotlusi 140 miljoni eest
29.10. KIK pakub investeeringutoetust tuuleenergeetika arendamiseks
30.08. Brittide üleskutse: ühendused, ühinege!
23.08. Keskkonnaprojektidele toetuse taotlemise aktiivsus on taastumas
23.08. Avanes ladestusalaga jäätmekäitluskeskuse rajamise taotlusvoor
08.07. Kriisiprogramm, masuleevenduse must hobune
05.07. Innovatsiooniosakute programm saab juurde 30 miljonit krooni












