Tartust saab metsapealinn
Saada sõbrale
Prindi artikkel
Metsapealinna tiitel antakse Tartule üle praeguse metsapealinna Viljandi poolt 24.-30. aprillini toimuva metsanädala ajal.
Sel aastal toimub metsanädal juba 17. korda. Metsapealinna traditsioon sai alguse 2004. aastal, seega antakse see tiitel ühele Eesti linnadest juba seitsmendat korda. "2010. aasta metsapealinna valimisel arvestati seda, et Tartu on metsanduse akadeemilise hariduse keskuseks ning tänavu täitub 90 aastat akadeemilise metsandusliku hariduse andmise algusest. Tartu olulisim metsateaduse keskus ka praegu – Tartumaal asub Eesti ainus õppekatsemetskond," ütles Eesti Metsaseltsi president Heiki Hepner. Metsanädala ajal toimub rohkelt üleriigilisi sündmusi, ent sündmuste põhirõhk koondub Tartusse.
Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul väärib Tartu tänu oma rohelusele kindlasti seda tiitlit. "Üle kümne protsendi meie linna pindalast on kaetud parkide ja haljasaladega. Siin on linnapead vahel naljatamisi isegi metsavahiks nimetatud," lisas Kruuse.
Metsanädala korraldajaks on MTÜ Eesti Metsaselts, mis on alates 1991. aastast aktiivselt organiseerinud metsanädalate, seminaride, konverentside, kutsevõistluste, näituste ja muude samalaadsete ürituste korraldamist. Eesmärgil propageerida ja õpetada tundma metsaelu on EMS aidanud levitada ning kirjastada metsandusalaseid trükiseid, osalenud metsapoliitika kujundamisel, esitanud omapoolseid hinnanguid ning ettepanekuid metsandusalaste seaduslike aktide ning projektide kohta. Metsanädala korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
02.02. KIK andis 19 jäätmeprojektile kokku ligi 14 miljonit eurot
19.01. Bussisõitjatel palutakse kasutada STOP-nuppe
13.01. Keskkonnavaldkonnas maksti 2011. aastal välja rekordiliselt euroraha
02.01. Uus aasta toob muutusi Tartu jäätmejaamades
29.12. KIK rahastas 370 keskkonnaprojekti ligi 30 miljoni euroga
12.12. Tartus saavad linlased tulevikus ise linnaeelarvet koostada
09.11. KIK annab kalapääsude rajamise projektidele 3,6 miljonit eurot
28.10. TEDxTartu pakub lahendusi
22.09. Subskulptuurid vallutavad linnaruumi
22.09. Tartu kortermajade ja linna haldushoonete energiatarbimisest valmisid uuringud
















