Kaks energiaettevõtet – Eesti Energia ja Nelja Energia – avasid täna ühiselt Pakri poolsaare põhjatipus uue tuulepargi. Kokku püstitati Pakri poolsaarele 18 uut 2,5 MW nimivõimsusega elektrituulikut, millest üheksa kuulub Eesti Energiale ja üheksa Nelja Energiale.

Paldiski tuulepargi avamine

Koos vanemate Pakri tuulikutega katavad poolsaarele rajatud tuuleelektrijaamad kokku ligi 50 000 keskmise tarbimisega Eesti pere elektrivajaduse.

Paldiski tuulepargi avamine

„Mul on hea meel, et Paldiski tuulepark sai valmis. Eesti Energia tootmisportfelli lisandus tõhus  elektrijaam, sest tuuleolud on Pakri poolsaarel väga head,” sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. Täna opereerib Eesti Energia nelja tuuleparki: Paldiskis, Aulepas, Narvas ja Virtsus koguvõimsusega 111 MW.

Paldiski tuulepargi avamine

„Paldiski tuulepark on hea näide kahe energiatootja edukast koostööst, mille sünergiast on valminud Eesti üks suuremaid tuuleparke,“ märkis AS Nelja Energia juhatuse esimees Martin Kruus. Nelja Energia on Põhjamaade ja Eesti kapitalil baseeruv Baltikumi suurim tuuleenergia tootja, kel tuuleparke kokku 223 MW ulatuses, neist 144 MW Eestis Viru- ja Läänemaal ning Paldiskis.

Paldiski tuulepargi avamine

Pakri poolsaar on tuuleelektrijaama rajamiseks hea koht, kuna poolsaare paeplatoo asub 21–24 meetrit merepinnast kõrgemal ja seal on head tuuleolud. Tuulikute kõrgus kõige ülemise tipuni on maapinnast 135 meetrit.

Paldiski tuulepargi tuulikud on toodetud Saksamaal rahvusvahelise tuulikutetootja GE Wind Energy GmbH poolt. Iga tuuliku nimivõimsus on 2,5 MW ning Paldiski tuulepargi võimsus kokku 45 MW. Paldiski tuulepargi rajamise kogumaksumus on kokku 62 miljonit eurot.

Pakri poolsaarel toodetakse keskkonnasõbralikku elektrienergiat alates 2004. aastast, mil elektrivõrguga ühendati esimene Nelja Energiale kuuluv tuulik. Tänaseks on Pakri poolsaarel kokku 26 elektrituulikut, millest 17 kuuluvad Nelja Energiale ja üheksa Eesti Energiale. Tuulikute võimsus kokku on 63,4 MW. Paldiski on ka esimene linn Eestis, kus toodetakse 100% taastuvat elektrienergiat, millest jagub rohkemaks kui linn tarbib.

Täna töötab Eestis kokku 126 elektrituulikut koguvõimsusega 269,4 MW, mis toodavad ligikaudu 6% kogu Eesti elektritarbimisest.