neljapäev 02. oktoober

Alternatiivmeditsiin pakub lahendusi

11.aprill 08, reede Saada sõbrale Prindi artikkel
Alternatiivmeditsiin pakub lahendusi

Alternatiivmeditsiinina määratletakse kõikvõimalikke terviseparandamise viise, mis erinevad tavapärasest meditsiinist. Alternatiivmeditsiin kogub järjest enam populaarsust ja tema erinevad valdkonnad saavad tunnustust ravivõtetena. Brad Hodges tutvustab veebiväljaandes www.articlexplosion.com tuntumaid alternatiivmeditsiini valdkondi.

Homöopaatia

Sõna „homöopaatia“ tuleneb kreeka keelsetest sõnadest „homoios patheia“ , mida võib tõlkida kui „sarnased haigused“ või „sarnased kannatused“. Homöopaatia läheneb haigustele ja seisunditele põhimõttega “sarnast sarnasega”. Homöopaatilised preparaadid on looduslikud ja tänu väga kõrgele lahjendusastmele ei ole neil kõrvalmõjusid.

Homöopaatia ravib inimest tervikuna, mitte ainult tema haigust. Homöopaatia aitab ka haiguseid ennetada. Homöopaatia toetab inimese loomuliku tervendamissüsteemi ja tugevdab seda.

Homöopaatiliste ravimite eripära on see, et ravivat ainet ennast sageli praktiliselt polegi, on vaid elektronidevaheline võnkumine. Homöopaatia arstid kasutavad väikeseid annuseid raviainetest, mis suurtes kogustes kutsuksid tervel inimesel esile haiguslikke sündroome.

Naturopaatia

Naturopaatia e. loodusravi põhineb inimese ja keskkonna vahelistel seostel ning arvamusel, et inimene suudab ennast ise tervendada. See alternatiivmeditsiini viis on saanud alguse Indiast. Et keha tuleks iseseisvalt haigustega toime, selleks aitab naturopaatia inimesel esmalt puhastuda sünteetilisest ravimitest ja jääkidest tema kehas. Edasi kasutatakse naturopaatias mitmeid erinevaid alternatiivraviviise nagu akupunktuuri, taimeravi ja  aroomteraapiat. Mainekad loodusravi spetsialistid praktiseerivad ka põhjalikke vereproove ja muid eelnevaid uuringuid patsiendi täpsema seisundi hindamiseks. Naturopaatia-arstid annavad patsientidele soovitusi, millised alternatiivmeditsiini viisid ja millise aja jooksul neid aidata saavad. Kui välja pakutud meetodid patsiendile ei sobi, suunatakse ta tavameditsiini arsti juurde.

Kiropraktika

Kiropraktik on alternatiivmeditsiini esindaja, kes diagnoosib ja ravib inimese tugi- ja liikumiselundkonnaga seotud hädasid. Kiropraktik tegeleb ka kogu keha kontrolliva närvisüsteemiga. Kiropraktik kasutab manuaalset teraapiat, et tervendada probleemset piirkonda. Tavalisim ravimeetod on kiropraktiline manipulatsioon ja see viiakse läbi ettevaatlikult käte abiga, just selle liigese lähedal, mis ei toimi õigesti ja võib olla probleemi põhjustajaks. Kiropraktik jagab ka elustiilinõuandeid, et uusi tekkivaid probleeme vältida. Nagu ka naturopaatia viljelejad, usuvad ka kiropraktikud, et keha on võimeline ennast ise ravima. Talle tuleb selleks vaid sobivad tingimused luua.

Taimeravi

Taimeravi kasutab patsientide ravis taimseid derivaate sünteetiliste kemikaalide asemel. Taimed aitavad kehal terveneda, kui neid kasutada vaid kuuridena. Siiski soovitatakse tavameditsiini ja taimeravi vahendite samaaegse kasutamise korral küsida oma arstilt, kas ravimid omavahel sobivad. Selleks, et olla kindel, milline taimeravi vahend on just teie jaoks õige, on kasulik enne mõne erialainimesega nõu pidada.

Toimetas Katrin Lipp, katrin@bioneer.eewiseman interactive oü rmk
kik Kysk

Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!