neljapäev 29. juuni

Väga Väga Vaba Turg 10. juunil Tartus

08.juuni 17, neljapäev Prindi artikkel
Väga Väga Vaba Turg 10. juunil Tartus

Tartus toimub 10. juunil kell 12.00 - 18.00 Magasini Tänava Suvilas (Magasini 5) Väga Väga Vaba Turg!

Väga Väga Vaba Turg on kõigile avatud ajutine rahatu turg, mil asjad ja teenused liiguvad inimeselt inimesele kinkimise või vahetamise teel. Äraandmiseks sobivad näiteks raamatud, riided, tehnika, kodutarbed - turule võib tuua kõike, mida enam ise ei vaja. Ainukeseks tingimuseks on, et esemed oleksid veel kasutuskõlblikud. Väiksemaid asju saab tuua ja jätta turu alale oma järgmist omanikku ootama.

Suuremate esemete (mööbli, kodutehnika jm) puhul on soovitatav jätta asja kirjeldus ja kontaktandmed, nii et soovija saab ise vajaminevale järgi minna.

Lisaks on turule oodatud kõik, kes soovivad möödujaid lõbustada demonstreerides oma oskusi ükskõik millisel alal. Kutsume inimesi muusikat mängima, žongleerima või muid trikke tegema. Väga Väga Vaba Turg on ka seltskondlik üritus, kus saab suhelda erinevate inimestega, vahetada mõtteid ja leida uusi tutvusi.

Turu eesmärgiks on levitada kinkemajanduse, taaskasutuse ja kodanikualgatuse põhimõtteid, et vähendada ületarbimist ja sellega kaasnevat keskkonna saastamist. Esimesed aktsioonid nimega Väga Väga Vaba Turg (Really Really Free Market) korraldati aastal 2004, kui mitmes USA linnas toimusid alterglobalistide aktsioonid FTAA (Ameerika Vabakaubandusala) tippkohtumise vastu. Väga Väga Vaba Turu ideed saab iga inimene edasi kanda ning korraldada sarnane üritus oma kodukohas.

Sel suvel toimub toimub Väga Väga Vaba Turg Magasini Tänava Suvilas kolm korda: 10. juunil, 29. juulil ja 26. augustil.

Vihma korral pakub peavarju Genialistide Klubi ning üritus toimub saalis.Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!