Klaasist lutipudel tuleb tagasi!
Saada sõbrale
Prindi artikkel
Üha enam lapsevanemaid otsib oma beebile klaasist lutipudelit. Huvi nende vastu hakkas kasvama pärast seda, kui kirjutati tervisemuredest, mida põhjustab bisfenool A (BPA) — kemikaal, mis sisaldub plastist lutipudelites ja teistes kõvast plastist pakendites.
Purunematud plastmasspudelid asendasid klaasist lutipudelid kümmekond aastat tagasi, kuid et lapsevanemad nõuavad üha rohkem klaaspudeleid, on hakatud neid jälle tootma.
Klaas on ohutu ja looduslik materjal, mis on enam kui sajandi jagu olnud usaldusväärne abivahend beebitoidu pakendamisel. Kuna klaas on tehtud sellistest lihtsatest ja looduslikest ainetest nagu liiv, sooda ja lubjakivi, on ta täielikult inertne ja hermeetiline. See tähendab, et pakendi küljest ei satu midagi toote sisse.
Klaas on looduslik ja kemikaalivaba. Klaasi looduslik koostis tähendab, et seda võib korduvalt taaskasutusse võtta, ilma et kannataks kvaliteet ja puhtus.
Euroopa ühe suurema klaaspakenditarnija, Euroopa O-I turunduse ja kommunikatsiooni viitsepresidendi Dominique Tombeuri sõnul peetakse küll beebi toitmist rinnaga parimaks valikuks, aga paljudel emadel ei ole erinevatel põhjustel sellist võimalust. „Mitmed põlvkonnad on klaasi usaldanud ning seda võivad julgelt teha ka tulevased põlvkonnad,“ sõnas Tombeur.
O-I Euroopa toidusegmendi turundusjuht Viivika Remmel ütles, et klaasi pakendatud toit on ohutu ja maitse selline, nagu loodus on loonud. „Miks üldse peaksime toidu pakendamisel eelistama midagi muud?“ lausus Remmel.
09.05. Kas valida beebile vanker või mõni lapsekandmisvahend?
27.03. Alumiiniumiühendid kosmeestikas
24.01. Kuhu kaovad talvel lapsed?
16.01. Parim teraapia lapsele on armastus ja kvaliteetaeg
28.12. Uuest aastast hakkab kehtima uus riiklik immuniseerimiskava
26.10. Viis tavatut viisi küüslaugu kasutamiseks
24.10. Illusionist Jürgen Veber rõõmustas turvakodude lapsi
29.08. Miks tasub kahelda valmistoidu headuses?
15.08. Aita Uuskasutuskeskusel täita SOS Lasteküla koolikotid
Eeri,
07.veeb 2010,
16:28
Huvitav, mis sinna otsa pannakse, euro direktiiv ei luba ju vene lutte Euroopas müüa.
Maarit,
20.juul 2009,
09:49
Kus kohast seda klaaspudelit siis saab?












