Greenpeace’i vabatahtlikud aktivistid ronisid 6. aprillil Shellile kuuluvale Põhja-Jäämeres asuvale naftaplatvormile Polar Pioneer. Nende eesmärk oli juhtida tähelepanu Shelli tegevusele ja olla vastu Põhja-Jäämeres toimuvale naftapuurimisele.

2014. aasta detsembris tunnistas üks Shelli alltöövõtjatest Noble Drilling end süüdi kaheksas väärteos, mis olid seotud Shelli luhtunud katsetega puurida naftat  Põhja-Jäämerel 2012. aastal.

Ameerika Ühendriikide siseministeerium (Department of Interior) kiitis hiljuti heaks Shelli taotluse naftapuurimiseks Tšuktši meres, mis asub Põhja-Jäämeres. Selle alusel on Shellil luba alustada seal naftapuurimist 100 päeva pärast.

Aktivistid saabusid Polar Pioneerile Greenpeace’i alusel Esperanza. Olles põhjalikult varustatud, olid nad valmis platvormile kauemaks jääma. Lisaks olid neil kaasas vahendid, mille abil sai interaktiivselt suhelda oma toetajatega üle maailma. Ilmastikutingimuste halvenemise tõttu olid nad sunnitud lahkuma juba 12. aprillil, olles veetnud seega kuus päeva Polar Pioneeril.

Samal ajal aga esitas Shell Alaska kohtule Greenpeace’i tegevuse suhtes kaebuse. Kohtunik kehtestas Greenpeace’ile lähenemiskeelu, et välistada sarnase protesti kordumist. Shelli esindaja lisas, et nad on alati avatud diskussioonile, et arutada väljakutseid ning kasu, mis puudutab energiatootmist Põhja-Jäämerel, kuid nad ei saa nõustuda ebaseadusliku ning ebaturvalise taktikaga.

Ajutine lähenemiskeeld aegub 28. aprillil.

Vabatahtlike meeskond koosnes kuuest liikmest, kes on pärit erinevatest riikidest: Aliyah Field (27)USAst, Johno Smith (32) Uus-Meremaalt, Andreas Widlund (27) Rootsist, Miriam Friedrich (23) Austriast, Zoe Buckley Lennox (21) Austraaliast ja Jens Loewe (46) Saksamaalt.

Loe lisaks: 

Reuters "Six Greenpeace activists leave Arctic-bound oil rig"

Greenpeace "Six Greenpeace climbers scale Shell’s Arctic-bound oil rig"

Ktoo.org "Greenpeace activists banned from Arctic rigs"