10. märtsil Tartu ülikooli loodusmuuseumis toimuv huvipäev “Elu areng Maal” kutsub uurima ja avastama, millised elusolendid elasid Maal miljardeid ja miljoneid aastaid tagasi.

Huvipäeva tegevustest on oodatud osa võtma igas vanuses loodusehuvilised. Töötoas uuritakse kivistisi ja nende tekkimist ning otsitakse vastust küsimusele, kus leidub Eestis kõige rohkem kivistisi ja miks. Muuseumi geoloogiasaalis tehakse rännak Maa ajalukku, et leida vastuseid kõige põnevamatele paleontoloogilistele küsimustele.

 

Huvipäeval osalejad saavad teada, millal kasvasid hiidkollad ja -osjad ning millal ilmusid Maale saurused. Kus elasid rüükalad ja trilobiidid? Mida sõid mammutid? Mille poolest erineb ürglind Archaeopteryx tänapäevastest lindudest? Meisterdamise õpitoas saavad huvilised valmistada omale päris oma paberist dinosauruse.

 

Loodusmuuseumi huvipäeval on avatud ka lemmikloomade õpitoad algusega kl 11.30 ja 13.30, kus tehakse tutvust tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni, kilpkonnade ja teiste eksootiliste lemmikloomadega.

Huvipäev “Elu areng Maal ” toimub 10. märtsil kella 11.00-15.30 Tartu ülikooli loodusmuuseumis, Vanemuise 46.

Osalemine muuseumipiletiga.

Korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.