Alates tänasest saab Eestis osta EKOenergia märgisega elektrit. EKOenergia on ökomärgis, mis tagab, et elekter on toodetud 100% kontrollitud taastuvatest allikatest. Märgis tagab, et müüdava  taastuvenergia elektrijaamad pole ehitatud looduskaitsealadele ning et osa elektri müügitulust investeeritakse taastuvenergia edasisse arendamisse. 

Esimene Eesti elektrimüüja, kes EKOenergia märgisega paketti pakub, on Imatra Elekter. Imatra pakutava EKOenergia paketi elekter on toodetud Skandinaavia tuuleparkides. Iga müüdud MWh eest maksab Imatra Elekter väikese sissemakse EKOenergia kliimafondi, mille abil arendatakse mitmel pool maailmas uusi taastuvenergia võimsusi. 

"Me otsustasime hakata pakkuma EKOenergia märgisega paketti, sest lisaks sellele, et tegemist on taastuvenergiaga, on märgisel tugev säästva arengu komponent," ütleb Imatra Elektri esindaja Sven Pitkve, "Me usume, et suudame selle märgisega pakkuda oma tänastele ja tulevastele tarbijatele tuntud rahvusvahelise brändiga lisandväärtusega toodet."

Seni on Eesti turul olevast elektrist suurem osa toodetud põlevkivist, mis on maailmas üks saastavamaid viise elektritootmiseks. Tänasel avatud elektriturul on tarbijatel õigus vahetada lepinguid ja aina rohkem tarbijaid on taastuvenergia pakettidest huvitatud.

"Eesti tarbijal pole seni olnud võimalik tarbida võrgust taastuvenergiat, mille päritolu ja taust on sõltumatu kontrolli all," ütles Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Silvia Lotman, "seda elektrit tarbides saab igaüks olla natuke maailmaparandaja."

Saksamaal, Belgias ja Soomes kasutab juba kolmandik tarbijatest 100% taastuvenergia elektrit.  Eestis on selliseid tarbijaid veel vähe, kuid see on muutumas. Inimesed on mures fossiilkütuste tekitatud kliimamuutuste ja kaevanduste tekitatava keskkonnamõju pärast, samuti on taastuvenergia muutumas hinna poolest konkurentsivõimelisemaks.

EKOenergia ökomärgis loodi 2013. aastal keskkonnakaitse organisatsioonide poolt eesmärgiga teha avatud elektriturul tarbijate valikut lihtsamaks. Tänu märgisele saab tarbija lihtsalt ja kiiresti valida usaldusväärse ja keskonnasõbraliku variandi.

Märgise võrgustiku liikmed on keskkonnakaitse organisatsioonid, nende seas Eestimaa Looduse Fond. Märgis on Euroopas levimas kiiresti - Soomes pakub selle märgisega elektrit juba üle 10 müüja. Viimase aastaga on märgis turule tulnud lisaks Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias ja Lätis.