Inspektorid tuvastasid Lääne-Virumaal mitmeid silmupüüginõuete rikkumisi

Keskkonnakaitseinspektorid tuvastasid sel nädalal Lääne-Virumaa jõgedel järelevalvet tehes kaheksa silmupüüginõuete rikkumist, mis sealsete silmupüügiõigust omavate kalurite arvu silmas pidades näitab, et kalurid ei pea sageli kehtestatud reeglitest kinni.

Kahel juhul olid silmutorbikute jadad seatud püügile ettenähtust teise veekogusse ning kahel juhul oli püügivahendid nõuetekohaselt tähistamata ja märgistamata. Nii vales kohas püügile seatud kui ka selgusetu kuuluvusega silmutorbikud eemaldati püügilt.

Kolm kalurit olid jätnud oma püügivahendid nõuetekohaselt tähistamata, aga kuna märgistus võimaldas silmutorbikute omanikud tuvastada, siis esialgu neid püügilt ei eemaldatud vaid olukord fikseeriti ning alustati  asjaolude tuvastamiseks väärteomenetlust.

Lisaks sellele tuvastati kolm silmutorbikute jada, mille märgistus viitas eripüügiloale, kuid kohapeal andmeid kontrollides selgus, et eripüügiluba lõppes juba maikuus. Sellest hoolimata ei olnud eripüügiloaga püüki teinud kutseline kalur püüki lõpetanud vaid hoidis püügivahendeid veekogus veel kaks ja pool kuud pärast loa lõppemist. Püügivahendid eemaldati püügilt ja asjaolude selgitamiseks on alustatud väärteomenetlust.

Kokku eemaldati reidi käigus jõgedest kaheksa ebaseaduslikult püügil olevat jada, milles oli ühtekokku 69 silmutorbikut.

Lääne-Virumaal on 25 kutselist kalurit, kellel on õigus tegeleda silmupüügiga. Kokku on neil võimalus kasutada silmupüügil 17 silmumõrda ja 500 silmutorbikut.