Selgusid esimesed toetuse saajad KIKi keskkonnaprogrammi 2015. aasta I taotlusvoorust. KIKi nõukogu otsusega toetatakse 244 keskkonnateadlikkust tõstvat projekti kogusummas 682 234 eurot.

Keskkonnateadlikkuse programmijuht Liis Raadla selgitas, et taotlemisvoor näitas, et koolid ja lasteaiad on üles leidnud võimaluse saada toetust õppekäikude korraldamiseks loodusmajadesse ja keskkonnahariduskeskustesse. Lihtsustatud taotlusi oli võrreldes eelmise vooruga üle kahe korra rohkem, „Need on kohad, kus koolipingis õpitu saab seostatud reaalse eluga ning kus tegutsemine ja elamuslikkus aitab õpikuteadmisi meelde jätta,“ rõhutas Liis Raadla.

Rahastuse saanud taotlustest 222 on üldharidussüsteemi õpilastele õppeprogrammide elluviimiseks summas 564 356 eurot ja 22 taotlust laagrite korraldamiseks summas 117 878 eurot. Rahastuse sai üle 93% esitatud projektidest.  Lihtsustatud korras taotlemise eeliseks on lihtsam asjaajamine ja kiiremini saadav vastus. Sel korral said taotlejad vastuse rekordiliselt lühikese aja – vähem kui kolme kuuga.

Suuremad projektid on kavas Valga Põhikoolis, Jõhvi Vene Gümnaasiumis ja Viimsi Keskkoolis, kus ees seisvatesse õppekäikudesse on kaasatud kõik õpilased 1.-9. klassini. Kõige rohkem rahastati taotlusi Harjumaa (47), Ida-Virumaa (29), Pärnumaa (29) ja Tartumaa (27) projektide osas.

„KIK peab väga oluliseks õpilaste teadlikkuse suurendamist loodus- ja keskkonnahoiu valdkonnas ning seetõttu toetame koostöös keskkonnaministeeriumiga haridusasutuste algatatud projekte,“ ütles KIKi keskkonnaprogrammi üksuse juht Heiko Põdersalu.

Järgmine lihtsustatud korras menetlevate taotluste voor avatakse keskkonnaprogrammist 2016. aasta alguses. Seni rahastatud projektid ning toetatavad tegevused

Jaga: