23.-24. oktoobril kogunevad Läänemere projekti Eesti õpetajad Pärnumaa uude keskkonnahariduse keskusesse, et ühiselt mõtestada tegevust Läänemere teemade õppimisel ja õpetamisel. Märkimist väärib ka asjaolu, et projekt on kestnud juba 25 aastat.

Seminaril tehakse ülevaateid eelmisel õppeaastal toimunust ning planeeritakse uusi tegevusi.

Karin Keert, Viimsi koolist, vahendab oma kogemusi suurest teaduslaagrist Saksamaal. Linda Mersaorg, Eru lahe Rannarahva Seltsist, annab ülevaate õpetajatele suunatud merepäevadest. Esimesel päeval esineb ka Tarmo Soomere (Tallinna Tehnika Ülikool) loenguga „Eesti ja Läänemere rannikud looduse ja inimeste surve all“, mis aitab olla kursis Läänemere seisundiga.

Teisel päeval keskendutakse veebiviktoriinile, rannikuvaatluste tahvelarvutite rakendusele ning järgmisel aastal Eestis toimuva suure rahvusvahelise õpilaskonverentsi „Science of changes“ ettevalmistamisele.

Õpetajad, kes soovivad ühineda Läänemere koolide võrgustikuga on oodatud endast märku andma Kersti Sõgelile. Meie tegevustega saab kursis olla ka meie veebilehtede vahendusel.

UNESCO Läänemere projekt (The Baltic Sea Project - BSP) on rahvusvaheline koolide võrgustik, mis tegutseb parema keskkonnaseisundi saavutamise nimel Läänemere maades. Projekti tegevused suurendavad õpilaste teadlikkust Läänemere keskkonnaseisundist ja tutvustavad erinevaid  arusaamu inimese ja looduse vastastikusest sõltuvusest.

Läänemere projekt on kõige vanem UNESCO ühendkoolide projekt, mis on kokku toonud õpetajad ja õpilasi juba 25 aastat.  Projekti tegevusi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ning  Haridus- ja Teadusministeerium ning projekti rahvusvahelisi tegevusi koordineerib Tartu Keskkonnahariduse Keskus.