Seekord jagab Bioneer nippe, kuidas vähem pakendeid kulutada.

1. Hoidke poekotti käekotis või taskus. Poekottidega kipub olema see häda, et need ununevad pidevalt koju. Unustamise vastu aitab vaid kindla harjumuse kujundamine. Alati, kui olete ostetud kraami kotist välja ladunud, pange poekott kas taskusse või käekotti tagasi.

2. Ärge visake pakendeid olmeprügi hulka. Koguge pakendid kokku ja viige sobivasse konteinerisse või jäätmejaama. Nii säästate loodusressursse uute pakendite tootmise arvelt. Pakendite eraldi kogumine õpetab neid märkama ja tekkivat hulka teadvustama.

3. Pakkuge väikeseid leiva- ja saiakotte tuttavatele koeraomanikele. Nii saavad teie sõbrad koeraga väljas käidud ilma uusi kilekotte soetamata ja praht saab ka korjatud.

4. Peske mustaks läinud kilekott puhtaks. Kilekotti ei pea ära viskama, kui see on veidi mustaks läinud. Seda saab puhtaks pesta ja taaskasutada.

5. Taaskasutage topsikuid ja purke. Suuremaid plastikust jogurtitopsikuid ja klaaspurke saab taaskasutada kuivainete purkidena.

6. Ka piima ja keefiri ümber olnud kilest pakendeid saab taaskasutada. Koguge näiteks erinevad pisividinad kokku ja kasutage kilekoti asemel piimapakki. Piimapakk on tavalise kilekotiga võrreldes ka märkimisväärselt vastupidavam. Piimapaki peale saab markeriga väga kenasti kirjutada, mis seal sees on.

7. Tetrapakist või plastpudelist saab teha linnusöötmismaja. Telekavaatamise asemel pakkuge parem oma perele üheskoos meisterdamise võimalust.

8. Taaskasutage pappkaste. Selle asemel, et osta poest kalleid kaunistustega pappkaste asjade säilitamiseks kuskil riiulil, laske parem lastel mõni tavaline pappkast kenamaks teha. Nii saate lastele tegevust anda, hoiate kokku raha ja säästate pakendeid. Kaaluge ühtse kujundusega pappkastide ostmist vaid juhul, kui hoiate säilituskaste pidevalt nähtaval kohal. Pappkaste tekib suuremate asjade ostmisel ja neid võib ka toidupoodidest küsida.

9. Võtke hommikukohv tööle kaasa. Kui olete harjunud hommikuti tavalist kohvi kaasa ostma, siis harjutage ennast hoopis kohvi kaasa tegema. Tänapäeval on müügil erinevaid kaantega säilitustasse, mis hoiavad jooki ka kauem soojana ning võimaldavad tee peal olles kohvi nautida. Sellist tassi saab aastaid kasutada. Kui teile meeldib kohvi juua just nimelt papist topsist, siis taaskasutage kohvikust kaasa ostetud topse. Lisaks loodusressursside säästmisele, hoiate kõvasti kokku ka raha.