Loodusehitajad Sven Aluste, Kermo Jürmann ja Jaanus Viese alustavad ringreisi loodusliku ja energiatõhusa ehituse põhimõtete tutvustamiseks. Kokku kümnes Eesti linnas korraldatavate infopäevade põhiteema on: kas ja kuidas saab ehitada vastupidavaid, kauneid ja energiatõhusaid hooneid.

Ringreisi läbiviimise põhjuseks on üha suurenev huvi looduslike ja energiat säästvate ehituslahenduste vastu. Iga aastaga aina enam tähelepanu köitvast savi- ja põhuehitusest on saanud nn. tavaehituse kõrval arvestatav alternatiiv, kuid inimeste teadlikkus looduslike ehituslahenduste kasutamiseks on siiski madal. Seepärast kannab ringreis ka tunnuslauset „Tänapäevane looduslik kodu - energiatõhus, jõukohane ja võluv!“.

Kolme loodusehitaja ringreis algab 26. märtsil Jõgevalt ja kestab aprilli lõpuni, viimane infopäev toimub Haapsalus. Kuu aja jooksul viiakse reaalseid näiteid ja kogemusi tutvustav infopäev läbi kokku kümnes Eesti linnas. Loodusehitajate tuuril kogemusi jagavad Sven Aluste, Jaanus Viese ja Kermo Jürmann omavad rohkem kui viieaastast praktilist kogemust erinevate savi- ja põhuhoonete püstitamisel ning looduslike viimistlusmaterjalide valmistamisel. Kõik kolm on ka Eesti Ökoehituse Ühingu asutajaliikmed.

Ringreisil antakse ülevaade kaasaegsetest põhu- ja saviehituse tehnikatest, samuti käsitletakse võimalikke ohtusid ja võimalusi looduslike materjalidega ehitamisel. Lisaks leiavad kajastamist ümaravormilise savi-liiv sisustuse ja niiskusele vastupidavate looduslike krohvide valmistamine. Loodusehitajad jagavad ka oma kogemusi naturaalsetest materjalidest hoone rajamise protsessis.

Ringreisi raames peetavatel infopäevadel saavad osaleda kõik huvilised, kuid vajalik on eelregistreerimine (koolitus@ehituslahendused.ee või tel.5666 54 25).

Ettevõtmist on võimalik toetada osalejale sobiva annetuse korras kohapeal.

Lähemat infot tuuri, ajakava, teemade ja registreerumise kohta leiab ka veebi aadressilt http://www.ehituslahendused.ee/loodusehitajate_tuur.php
Jaga: