Kui inglane Brandon Grimshaw oli alla neljakümne, pani ta ajalehetoimetaja ameti maha ja alustas uut elu. Ta ostis 13 tuhande USA dollari eest Seišellidel tillukese asustamata saare ja kolis sinna.

Selleks ajaks polnud 50 aastat ükski inimene saarele jalga tõstnud. Nagu tõelisele Robinsonile kohane, leidis Brendon endale kaaslase Seišellide põliselanike seast — René Lafortini. Koos Renega asus Brendon oma uut kodu sisustama. Kui René sattus saarele vaid aeg-ajalt, siis Brendon elas sellel aastakümneid üksi, lahkumata sealt kunagi.

39 aasta jooksul istutasid Grimshaw ja Lafortin oma kätega 16 tuhat puud ja ehitasid ligi 5 kilomeetrit radu. 2007. aastal suri Rene Lafortin ja Brendon jäi saarele üksi.

81-aastaselt meelitas ta saarele 2000 uut linnuliiki ja asustas üle saja hiidkilpkonna, kus kogu maailmas (sealhulgas Seišellid) olid juba väljasuremise äärel. Tänu Grimshaw jõupingutustele on kunagisel inimtühjal saarel praegu kaks kolmandikku Seišellide loomastikust. Mahajäetud maatükist on saanud tõeline paradiis.

Lugu maailma väiksemast rahvuspargist

Saudi Araabia prints pakkus Brendon Grimshawile saare eest 50 miljonit dollarit, kuid too keeldus.

"Ma ei taha, et saar muutuks rikaste lemmikpuhkusekohaks. Parem olgu see rahvuspark, mida kõik saavad nautida."

Ja just selle ta saavutas. 2008. aastal kuulutati saar rahvuspargiks.  2012. Aastal 87-aastaselt Brendon suri ja maeti sinna saarele. Moyenne'i saar on praegu maailma väikseim rahvuspark (9,9 ha) ja populaarne turismimagnet. Moyenne saare külastajate arvu kohta ei ole täpseid andmeid, kuid mõningate hinnangute järgi käib saarel umbes 10 000 turisti aastas. Saarele saab minna paadiga Mahé saarelt, mis on Seišellide peamine saar ja kus asub ka rahvusvaheline lennujaam. Moyenne saare külastamine maksab umbes 12 eurot inimese kohta ja sisaldab ka giidiga ekskursiooni saarel. Saarel ei ole hotelle ega restorane, seega on see sobiv päevareisiks neile, kes soovivad nautida saare ilu ja rahu.

Lugu maailma väiksemast rahvuspargist