UNESCO Läänemere projekti raames kohtuvad 50 õpilast ja õpetajat erinevatest Eestimaa paikadest Kloogarannas. Osalejaid on nii Jõhvist kui Põlvast, Kuressaarest Tallinnani välja.    

Kolme päeva kestel tegutsetakse töötubades, kus igaüks saab ise uurida mereelustikku ja kaldataimestikku, tutvuda linnuökoloogiaga ning osaleda loomaretkel. 

Laagris on vaatleks ja ettekande tegijaks ka vanemteadur Hideki Maruyama Jaapani Haridusministeeriumist. Teadust toob kokkutulekule ka Tartu Ülikooli Mereinstituuti merebioloogia nooremteadur Merli Pärnoja oma loenguga  ”Läänemeri: elu mere põhjas”.

Plaanis on õppeprogrammide arendamine nutitelefonidele ning õppeekskursioon Pakri poolsaarele.

UNESCO Läänemere projekt (The Baltic Sea Project - BSP) on rahvusvaheline koolide võrgustik, mis tegutseb parema keskkonnaseisundi saavutamise nimel Läänemere maades. Projekti tegevused suurendavad õpilaste teadlikkust Läänemere keskkonnaseisundist ja tutvustavad erinevaid  arusaamu inimese ja looduse vastastikusest sõltuvusest.

Läänemere projekt on kõige vanem UNESCO ühendkoolide projekt, mis on kokku toonud õpetajad ja õpilasi juba üle 20 aasta. Alates 2010. aastast toetab projekti tegevusi ka Keskkonnainvesteeringute Keskus. 2012. aastast alates paneb õla alla taas Haridus- ja Teadusministeerium ning projekti rahvusvahelisi tegevusi koordineerib Tartu Keskkonnahariduse Keskus.