Teadlased üle maailma saavad sellel nädalal kokku  New Yorgi botaanikaaias, arutamaks ühist projekti, mis on võtnud endale eesmärgiks koostada kahe aasta jooksul andmebaas puugeenidest. Ettevõtmist kutsutakse TreeBOL, kus Tree tähendab puud, aga BOL on lühend sõnadest barcode of life ehk "elu vöötkood".

Veebiportaalide www.bgci.org ja horisont.ee andmetel on eeskuju võetud teisest sarnastest töödest. Näiteks on hetkel käimas maailma kalaliikide analoogne uurimine. Niinimetatud vöötkoodi rolli täidab üks konkreetne DNA lõik, mida leidub kõigil puuliikidel, kuid mis igaühel on natuke erinev.

Nimetus "elu vöötkood" on tuletatud poes müüdavatele kaupadele märgitud vöödilisest triipkoodist, millesse kodeeritud infot kassaaparaat mõistab. Pärast andmebaaside valmimist saab praegusest märksa lihtsamini hinnata, mis liiki mõni puu või selle leheke või oksaraag kuulub.

Niisugune süsteem võimaldab muu hulgas maailma taimset mitmekesisust paremini kaitsta. Ettevõtmine on väga töömahukas, sest maailmas kasvab hinnanguliselt umbes 100 000 eri liiki puud. Puud moodustavad 25% maailma taimedest.

Sellel nädalal  toimuva kohtumise tähtsaim otsus on määrata see DNA lõik, mida niiöelda puust puusse võrdlema hakatakse.

New Yorgi botaanikaaed sai projekti koordineerimiseks toetust 572 000$. On oluline, et puude mitmekesisust asutakse uurima nii pea kui võimalik, sest paljudes maailma piirkondades nagu Malaisia, India, Lõuna-Aafrika kasvab hävimisohus puuliike.