Eesti suurimal maailmahariduse seminaril reedel, 24. mail, avavad esinejad Indiast, Setomaalt ja mujalt Eestist, milline peaks olema haridus, et aidata noortel ebakindlas ja kriisiderohkes maailmas hakkama saada. Oluline roll on siin just kohaliku tasandi kaasamisel. 

Maailmahariduse seminar kannab tänavu pealkirja “Kohalikud muutused läbi maailmahariduse”. Kaugeim esineja tuleb Indiast. Meenakshi Umesh on Dharmapuris asuva Puvidham kooli asutaja ning hariduse edendaja, kes usub, et paljud tänase maailma suurimad probleemid on viidavad tagasi just nimelt tänasele koolile. Meenakshi leiab, et eluterve haridussüsteemi toimimiseks on tarvis taasmõtestada, mida üldse tähendab edukus või ühiskonna õnnelikkus. Seminaril avab Meenakshi enda loodud koolisüsteemi mudelit.

Värska Gümnaasiumi õpetaja Helena Elgindy keskendub seminaril Setomaa kogemusele maailmaharidusega ja kohalikul tasandil positiivsete muutuste loomisega. Kuulda saab ka noorte perspektiivi Cordelia Violet Paapilt, kes on Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi õpilane. 

Lisaks inspireerivatele lühiesitlustele toimuvad töötoad, mis annavad praktilisi meetodeid, kuidas maailmaharidust õpilastega rakendada.

Maailmahariduse seminari korraldavad Mondo Maailmakool ja Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium, mis on mõlemad pühendunud maailmaharidusele - see on haridus, mis jagab teadmisi, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ning kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma. Maailmahariduse fookuses on küsimus jätkusuutlikkusest nii ühiskonna kui keskkonna aspektist.

Maailmahariduse seminar toimub 24. mail kell 13.30 - 17.00 ja seda rahastavad ESTDEV - Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus ja Euroopa Liit.