Mis toob 2. oktoobril Telliskivi Loomelinnakusse arhitektuuriajaloolase Oliver Orro, graffitijoonistaja ja graafilise disaineri Viktor Gurovi, kunstnik Dénes Farkase, arhitekti ning kunstniku Paco Ulmani, EKA fotoosakonna professori Marco Laimre ning arhitektist füüsiku Kaja Pae?

Vastuseks on linnakunst. Eesti Fotokunstimessil toimuval tasuta välkloengul "Arhitektuur pildis. Pilt arhitektuuris"  arutlevad osalejad, kuidas väljendub arhitektuur kujutavas kunstis ja millised on kunsti väljundid linnaruumis. Arhitektuuri hinnatakse enamasti funktsiooni järgi ja kunsti eetilise sõnumi kaalukuse järgi – mis saab siis kui need kaks kohtuvad?

Õhtu moderaatori Maria Arusoo sõnul tuleb juttu fiktiivsest arhitektuurist, arhitektuurist fotol, aga ka pildist hoonel ehk graffitist linnaruumis nii praktiseerija kui arhitektuuripärandi kaitsja vaatenurgast.

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatavate välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel.

Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

Arhitektuuri välkloengute korraldamist toetab Kultuurkapital.

Otseülekannet saab jälgida 2. oktoobril alates kella 20.30 veebis aadressil kultuur.err.ee.