Raamatu esmaesitlus toimub 6. märtsil Solarise keskuse raamatupoes Apollo. Raamat toob lugejateni kolmeteistkümne lapsendajapere loo, kus läbi inimeste isiklike kogemuste saame teada, mida tähendab teistest vanematest sündinud laste kasvatamine tänases Eestis. Raamatu autor on Helen Michaels ja väljaandja MTÜ Oma Pere.

Kohapeal on võimalus kohtuda raamatu tegelastega, autoriga ja lapsendamist toetava organisatsiooni Oma Pere esindajatega. Räägime põhjustest, miks lapsed eraldatakse oma vanematest ja sellest, mida on oluline teada  neil, kes soovivad kasvatada teistest vanematest sündinud lapsi.

MTÜ Oma Pere tegevjuhi Sigrid Petofferi sõnul annab äsja ilmunud raamat kinnitust sellele, kui oluline on lapsendajaperede ettevalmistus enne, kui tehakse otsus võtta perre kasvama teistest vanematest sündinud laps. „Kui varasemalt vaadati lapsendajatele kui erilistele heategijatele, siis äsja ilmunud raamatus avaldatud lugudest selgub, et õnnestunud lapsendamisest võidavad nii pere kui laps“, lisab Petoffer ja kutsub kõiki vanemaid üles vajadusel abi küsima.

Sotsiaalantropoloog Brian Palmer on tõestanud, kuidas ühe inimese väike tegu, emotsioon ja lugu võivad muuta kogu maailma. Palmer räägib lugude talletamise tähtsusest, sest kui me neid ei talleta, pole meil tulevikus millestki “õppida ega eeskuju võtta”  kui tsiteerida Palmeri sõnu.

Äsja ilmunud raamatus on talletatud lapsendajate ja lapsendatute hetked ning emotsioonid, mis on päriselt läbi elatud. Raamatu autori Helen Michaelsi salasooviks on, et need lood inspireerivad lugejat samamoodi, kui need lood inspireerisid teda neid lugusid kirjutades. „Põgus pildike teiste inimeste elust võib mõnikord olla sinu enese või sinu oma pere loo avastamisel võtmeks ja inspiratsiooniks,“ lisas Helen, kes on ühtlasi ka Oma Pere juhatuse liige.

MTÜ Oma Pere toetab läbi tugiteenuste lapsi kes vajavad perekonda ja lapsendajaid, kes soovivad kasvatada teistest vanematest süninud lapsi.