2. septembril allkirjastasid keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ja Eesti Metsatööstuse Liidu juhatuse esimees Rait Hiiepuu vaba tahte lepingu, mille eesmärk on liitu kuuluvate ettevõtete ja organisatsioonide pidev keskkonnategevuse arendamine ning liidu senisest aktiivsem kaasamine seaduseloomesse. Bioneer uuris Rait Hiiepuult, mida allkirjastatud leping muudab.

Mida see leping praeguse olukorraga võrreldes muudab?

Käesolev lepe loob uue platvormi suhtlemiseks Keskkonnaministeeriumiga. Lepe loob kindla raamistiku, mille alusel Metsatööstuse Liit saab ministeeriumiga suhelda. See on konkreetne põhjus aeg-ajalt kohtuda ja mõtteid vahetada.

Kuidas te metsatööstuse olukorda keskkonna vaatevinklist hindate?

Metsatööstus täna on keskkonnasõbralik, aga paremini saab alati. Selles mõttes ei saa kunagi öelda, et lõpetame paremuse poole püüdlemise ära, seda ei saa kunagi. Alati saab paremini teha. Need ettevõtted, kes üritavad ennast pidevalt parandada, on need, kellest me kuuleme ka aasta, kümne aasta või ehk isegi pikema aja pärast.

Mida see lepe keskkonnasõbralikkuse osas siis praktikas muudab?

See lööb pildi selgeks liidu ettevõtete seas. Me saame hinnata, millised standardid meil on juurutatud, milliseid võtteid me kasutame jne. Siin on nagu kaks plaani. Üks neist on, et me teavitame oma tegevusest ühiskonda ja teisalt me teavitame ka liidu liikmeid endeid, sest tihtipeale informatsioon ei levi ka kahe ettevõtte vahel. Selline suhtlus ärgitab neidki ettevõtteid keskkonnasõbralikum olema, kes seda veel pole.