Tallinna linnavalitsus lõi koostöös Tallinna Puuetega Inimeste Kojaga uue alatise komisjoni – ligipääsetavuse ja heaolu nõukoja. Selle eesmärk on parandada linna keskkonda ja teenuseid nii, et need oleksid kättesaadavad ja mugavad kõigile, sõltumata inimeste liikumis-, taju- või muudest erivajadustest.

Linnapea Jevgeni Ossinovski sõnul on tegemist väärtuspõhise sammuga:

„Mõistame, et kõigile ligipääsetav linn ei seisne ainult füüsiliste tõkete eemaldamises. See on teadlik otsus kujundada selline linn, kus iga inimene saab osaleda ühiskonnaelus võrdselt ja väärikalt.“

Nõukoja ülesanne on nõustada linnavalitsust ligipääsetavuse küsimustes, teha ettepanekuid parendusteks ning jälgida, et linna arengus arvestataks kõigi elanike vajadustega.

Abilinnapea Karl Sander Kase rõhutas koostöö olulisust:

„Selleks, et ligipääsetavus oleks arvesse võetud võimalikult paljudes linnaelu valdkondades, on vaja pidevat koostööd valdkonna organisatsioonide ja esindajatega. Nõukoja loomine on samm õiges suunas.“

Nõukojas on viis liiget: kolm Tallinna linna esindajat ja kaks puuetega inimeste esindajat. Tallinna Puuetega Inimeste Koda esindavad Külli Urb ja Sven Kõllamets. Lisaks kaasatakse nõukoja töösse eksperte ning puuetega inimesi, kelle kogemused ja teadmised aitavad leida parimaid lahendusi. Nõukoja tööd juhib linnapea.

Tallinna Puuetega Inimeste Koja aseesimees Külli Urb ütles:

„Ma olen kindel, et tänu nõukojale saab Tallinna linna ja siinsete puuetega inimeste koostöö olema tõhusam ja hoolivam. Meie jaoks on oluline, et puuetega inimesed oleksid ühiskonda kaasatud ja saaksid linna arengule kaasa aidata.“

Nõukoja ülesannete hulka kuulub ka ligipääsetavuse arendamise vajaduste kaardistamine, prioriteetsete teemade määratlemine, tegevuste kavandamine ja eesmärkide täitmise jälgimine.

Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu liige ja kogemusnõustaja Sven Kõllamets lisas:

„Uus nõukoda on samm lähemale linnale, kus iga inimene saab end vabalt ja turvaliselt tunda – sõltumata sellest, millised on tema liikumis-, meele- või muud erivajadused.“

Nõukoda koguneb vastavalt esimehe kutsele ning arutab regulaarselt aktuaalseid teemasid ja vajalikke muudatusi.