Vahetult enne ÜRO kliimakonverentsi Varssavis kogunevad Tallinnas kliimapoliitika kujundajad ja tippteadlased, et arutada kliimamuutuste mõjusid ning nende leevendamist Põhja-ja Baltimaades.

“Ükski tõsiseltvõetav riik ei saa kliimamuutuste teemat ignoreerida – selle mõju inimeste elukvaliteedile ja maailma majandusele on lihtsalt liiga suur. Mõistliku kliimastrateegia kujundamiseks tuleb ühelt pool lauale panna värskeim ja täpsem teadusinfo ning teisalt majanduslik ja ühiskondlik vaade. Mul on väga hea meel, et oleme suutnud Tallinnasse meelitada absoluutsest kõrgklassist eksperdid, kelle abiga seda keerulist teemat lahti harutada ning muuta kliimadebatt Eestis sisulisemaks ja teaduspõhisemaks,” ütles keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Kõrgetasemeline konverents "Kliima Põhja- ja Baltimaade vaatenurgast: teadus, poliitika, majandus" toimub Tallinnas 23.-24. oktoobril. Põhiettekanded teevad OECD keskkonnadirektor Simon Upton ja üks maailma juhtivaid kliimateadlasi, Jens Hesselbjerg Christensen. Aruteluringis osalevad lisaks neile Eesti, Soome ja Rootsi keskkonnaministrid.

“Kliimamuutuste ohjamine ja nendega kohanemine mõjutab kõiki inimesi ning sunnib riike poliitikaid muutma. Samas on Põhjamaad oma kogemustele toetudes veendunud, et kliimapoliitika ja majandus ei vastandu teineteisele, vaid siin peitub võimalus – roheline majandus. Seejuures ei piisa vaid ühe riigi otsustest. Oluline on piirkondlik koostöö, sest ühe riigi majandustegevus ja kliimapoliitika mõjutavad ka teisi riike,” rääkis Berth Sundström, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor.

Europa Liidu kliimapoliitika tulevikust räägib konverentsil    Artur Runge-Metzger, Euroopa Liidu pealäbirääkija kliimaküsimustes; majanduslikust perspektiivist vaatleb teemat Erika Jorgensen Maailmapangast. Eraldi sessioonid on pühendatud kliimamuutuste mõjule metsanduses ja põllumajanduses ning planeerimises ja ehituses, samuti on plaanis kliimateadusele keskenduv töötuba.

Konverentsile on oodatud poliitikakujundajad, ettevõtjad, ametnikud, eksperdid, teadlased, vabaühendused, ajakirjanikud ning kõik teised huvilised.

Loe konverentsi kohta täpsemalt, tutvu päevakavaga ja pane end kirja enne 10. oktoobrit.