Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub õpilasi osalema linnuviktoriinis, mille esimene voor toimub 5. märtsil veebiviktoriinina www.loodusheli.ee portaalis.

  • Keskkonnaharidus
  • 28. veebruar 2013
  • Linde pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

„Eesti lindude viktoriinile on oodatud 6.-9. klassi õpilased ja osaleda saab 2-3 liikmeliste võistkondadena. Ühes võistkonnas saavad olla sama kooli õpilased ja iga võistleja võib osaleda ainult ühes võistkonnas. Ühes võistkonnas võivad olla ka erinevate klasside õpilased. Viktoriinis on küsimused lindudest kirjanduse põhjal ning vajalik on ka lindude välimuse, laulu ja häälitsuste tundmine,“ tutvustab TÜ loodusmuuseumi projektijuht Külli Kalamees-Pani.

Veebiviktoriin avatakse 5. märtsikell 9 ja suletakse kell 21. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine, mis algab 27. veebruaril kell 9 ja lõpeb 3. märtsil kell 21. Registreerumiseks tuleb täita registreerimisvorm aadressil www.loodusheli.ee.

Palume, et pööraksite tähelepanu õige viktoriini valimisele (“TÜ loodusmuuseumi linnuviktoriin õpilastele”) ja täidaksite kõik vormis olevad väljad. Võistkonna nime, kasutajatunnust ja parooli on vaja teada viktoriinis osalemisel sisselogimisel, seega hoidke need meeles. Kui siiski salasõna ununeb, on võimalik tellida uus salasõna võistkonna esindaja e-mailile. Selleks peab meeles olema vähemalt kasutajatunnus. Viktoriinile registreeritud võistkondadele saadetakse teave registreerimise kinnituse kohta meilile.

Teise vooru kutsutakse veebiviktoriini paremad ja see toimub 27. märtsil 2013 kell 12.30 Tartus, Tiigi 78 õppeklassis 127. Edukamatele võistkondadele on auhinnaks linnuraamatud, linnulaulu plaadid ja võimalus osaleda linnutundja praktilisel väliõppepäeval aprilli lõpus või mais. Viktoriini toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja omapoolse auhinna paneb välja ka Eesti Ornitoloogiaühing.

Soovitatava materjali 2013. aasta õpilaste linnuviktoriiniks leiate TÜ loodusmuuseumi kodulehelt: natmuseum.ut.ee

Jaga: