Ja kui keegi pole veel avastanud, siis meil on avatud tänaseks ka kutsikate hooaeg. Umbes kuuajaste vahedega saavad koduvalmiks Nora, Gucci ja Taarka lapsed. Nora omad on kodulehel üleval ja ootavad häid kodupakkumisi.

  • Loomakaitse
  • 22. veebruar 2018
  • Foto: Pildil olevad kutsikad ei ole Tartust. Pixabay, CC Public Domain

Meenutame siinkohal, et me ei loovuta kutsikaid üle 65 aastastele inimestele, kes pole läbi mõelnud, mis saab nende koerast, kui... (praegu ligi pooled varjupaigas olevatest koertest on tulnud kodudest, kus see asi polnud läbi mõeldud). Ehk et eakamatele me pakume eakohaseid sõpru, mitte ei taha neid diskrimineerida. 

Me ei loovuta kutsikaid värsketele noorpaaridele, kel puudub oma isiklik elamine ja kes arvavad, et nad asendavad lapse kutsikaga. Kutsikas ei ole laps ja vastupidi. Kui tulevad sellised noored, siis peab neil olema ka valmis mõeldud plaan B, mis läheb käiku siis, kui ühel ilusal päeval üks neist paarisuhtest välja astub: kes võtab koera eest vastutuse? Ja plaan C: mis saab siis, kui majja saabub pärislaps?

Ja otse loomulikult peab kutsikavõtmiseks olema täisealine ning soovitavalt omama ka mingisugust sissetulekut, et loomalapsel oleks võimalik saada täisväärtuslik ninaesine ning muud vajalikud lisandid (alates mänguasjadest ja lõpetades koolitusega).

Vaata, millised loomad Tartu Koduta Loomade Varjupaigas on!

Jaga: