laupäev 24. juuni

Aruteluhommik „Keskkonnaküsimused meedias”

Martin Eek, MTÜ Ökomeedia

15.november 11, teisipäev Prindi artikkel

Mis? Aruteluhommik „Keskkonnaküsimused meedias”

Kellele? Keskkonnaorganisatsioonid, ajakirjanikud, keskkonnasõbrad, uurijad, ametnikud

Kus? Eesti Rahvusraamatukogu nurgasaalis

Millal? 30. novembril 2011 kell 10.00-14.00

MTÜ Ökomeedia ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi koostöös valmis uuring sellest, kuidas Eesti päevalehed keskkonnaküsimusi kajastavad. Ja mis on selles muutunud. Nimelt vaatasime ajas tagasi – alustasime 1995. aastast, lõpetasime mullusega. Uurimise alla sattusid Postimees ja Eesti Päevaleht. Soovime tulemusi ka laiemalt tutvustada.

Ootame Sind 30. novembril kell 10.00 Eesti Rahvusraamatukogu nurgasaali, kus keskkonnateadvuse uurija Maie Kiisel Tartu Ülikoolist võtab olulisemad tulemused kokku. Jätkame aruteluga meedias ja ühiskonnas toimuva ning keskkonnast kõnelemise vaheliste seoste üle. Lõpetame ajurünnakuga sellest, kuidas saaksime ühiselt meedias toimuva arutelu sisukust tõsta ja keskkonnasäästlikku suhtumist edendada.

Tulise arutelu kõrvale soe tool ja kuum kohv. Palume Sul oma tulekust märku anda hiljemalt 28. novembril aadressil martin@bioneer.ee.

Ootame kõiki huvilisi – keskkonnaajakirjanikke ja keskkonnaametnikke, sotsiaal- ja reaalteadlasi, tudengeid ja õpilasi, keskkonnateadlikkuse edendajaid ja keskkonnaorganisatsioone.

 Ajakava (võib tulla muudatusi):

10.00 – 11.00 Peamiste uuringutulemuste tutvustus (Maie Kiisel, TÜ Ajakirjaduse ja kommunikatsiooni instituut)

11.00 – 12.00 Arutelu: meedia, ühiskond, keskkond

12.00 – 12.20 Kohvipaus

12.20 – 14.00 Ajurünnak – kuidas tõsta meedias toimuva arutelu sisukust ja edendada keskkonnateadlikkust?

Üritus toimub Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel, vaata projekt nr 190, „Meedia keskkonnaküsimuste kajastajana – trükimeedia uuring”. Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!