4. juunil käisid Narva-Jõesuu SOS Lasteküla lastel esmakordselt külas Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu teraapiakoeratiimid, kes hakkavad juba sügisest SOS Lasteküla lapsi ja peretugevdusprogrammi peresid regulaarselt külastama. Loomadega läbiviidavate sekkumiste abil arendatakse laste emotsionaalseid ja sotsiaalseid oskusi ning aidatakse raskustega toime tulla.

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu (EATÜ) juhatuse liikme Maarja Tali sõnul on ühing Eestis tegutsenud tänaseks juba seitse aastat, mil on läbi tehtud olulised arengud ning täna võib öelda, et huvi ja vajadus loomade abil  sekkumiste vastu on selgelt olemas, kuid teadlikkust tuleb veel tõsta.

„Erinevad terapeudid ja spetsialistid leiavad üha rohkem tee loomade juurde ning oskavad nende kaasamise väärtust hinnata. Seevastu tunneme oma igapäevases töös, et teavitustööd on veel palju teha ning tihti jääb mõte loomadega läbiviidava teraapia sisust kaugeks nii tavainimesele kui ka spetsialistile, kes ei ole sellega oma töös või elus varem kokku puutunud. Samas ei kahtle enamus meist selles, et loomadel on unikaalne võime inimest rahustada, luua kindlus- ja rõõmutunnet –tihti just laste ja eakate puhul annab teraapias loomade kasutamine suurepäraseid tulemusi,“ lisas Tali.

Narva-Jõesuu SOS Lasteküla juhataja Kadri-Ann Männi sõnul on nad loomadega läbiviidavatele teraapiatele juba mõnda aega mõelnud ning juba ka iseseisvalt teema kohta pisut uurinud. „Ootame väga esimesi sessioone – tegu on nii meie spetsialistide kui ka laste jaoks esmakordse kogemusega ja oleme koostööst Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühinguga põnevil. Juba esimesel külaskäigul oli näha, kuidas lapsed koertele reageerivad ning kui positiivset mõju loom inimesele avaldab,“ lisas Mänd.

Keila, Põltsamaa, Narva-Jõesuu ja Juuru lastekülade peredes ning Tallinna ja Keila noortekodudes elab täna 190 vanemliku hooleta last. SOS peretugevdusprogrammist ja SOS haridusprogrammist saavad aastas abi 600 last.