Päikselised suvepäevad on nagu loodud pikniku pidamiseks. Mis võiks olla veel toredam kui õues veedetud tunnid koos pere või sõpradega, nautides maitsvaid roogi ja üksteise seltskonda? Nende lihtsate ja taskukohaste näpunäidete abil korraldad pargis, rannas või aias pikniku, mis jääb kauaks meelde.

Suveaeg pakub häid võimalusi kolida söömaajad õue ja olla rohkem värskes õhus. Sisekujundajate juht Pedro Castro julgustab enamikku pikniku ettevalmistusi juba kodus ära tegema, et saaksid selle nautimisega hõlpsamalt pihta hakata.

 

Nutikaid nippe toidu transportimiseks

 

Olenemata sellest, kas kavatsed einetada tagaõues, pargis või rannas, tuleb kaasa pakkida piknikutarbed, mis teevad igast söömaajast tõelise naudingu.

„Kui sul on olemas õiged tarvikud ja toidukarbid, saad kõik suupärase lihtsalt kaasa võtta. Pane toit kodus valmis ja paki see kaanega toidukarpidesse, milles pole kõike mitte ainult mugav transportida, vaid mis sobivad hästi ka serveerimiseks. Kui eelistad mängulisust ja värve, vali värvilised toidukarbid. Ehkki plastkarbid on kergemad, näevad klaasnõud „laual“ enamasti paremad välja. Osa suupisteid võid panna taassuletavatesse kottidesse, mida saad üha uuesti kasutada ja mis hiljem sobivad ka ülejääkide külmikusse pistmiseks,“ soovitab Castro.

Mõned toidutooted või anumad võib pakkida spetsiaalsetesse jahutuskottidesse, mis pole mitte ainult mugavad, vaid säilitavad toidu temperatuuri ja hoiavad selle kauem värske. Kui plaanid pakkuda sooja toitu, kaalu toidutermoste kasutamist.

Pikniku võib ühendada grillimisega. „Kui sul on kaasaskantav söegrill, võid liha ja köögivilja valmis küpsetada kohapeal. Kaasaskantavat grilli on lihtne kanda ja üles seada ning seda saab kokku panna, et ta transpordi ajal vähem ruumi võtaks,“ ütleb Castro. Ta meenutab veel tuleohutusreeglite järgimist ja seda, et grillida tohib ainult seal, kus see on lubatud.

 

Kuidas luua hubasust?

 

Ehkki pikniku peategelaseks on toit, mängib selle õnnestumises rolli ka õhustik. Piknikutekil ja patjadel on mugavam istuda ning need lisavad ohtralt hubasust. Nende jaoks, kes ei armasta maas istuda, võib kaasa võtta ka kergeid kokkupandavaid toole.

Sisekujundaja jagab ka nippi, mis teeb pikniku hoobilt mugavamaks: vaid mõned eurod maksev kandik või ka serveerimislaud on piknikul suupistete ja jookide pakkumisel lausa asendamatu.

Veel soovitab ta piknikuks valmistudes mõelda kõigele, mis loob meeleolu: kaasaskantav Bluetooth-kõlar vaikse muusika mängimiseks, samuti mitmesugused õuevalgustid, tuleketid, ohutud LED-küünlad, spetsiaalsed õuepadjad ja lauamatid.

 

Püsi varjus ja joo piisavalt vett

 

Päev on kuumem kui arvasid? Võta kaasa termos, mis hoiab joogid kuni kuus tundi mõnusalt jahedad.

„Suvisel piknikul on vee joomine ülioluline. Termos hoiab joogid pikalt soovitud temperatuuril,“ ütleb sisekujundaja. Kui termost pole käepärast, on hea ja kestlik valik ka korduvkasutatav veepudel.

Palava ilmaga aitab end mõnusamalt tunda päikesevari, millest on eriti palju kasu pikkadel päevadel rannas või pargis ja mis aitab vältida päikesepõletust või -pistet. Castro teab lihtsat ja taskukohast viisi, kuidas endale vajadusel päikese- või tuulevari meisterdada. „Pane oma loovus tööle ja ehita vari ise. Võta paar pikemat oksa, säti need kolmnurkselt püsti ja kata pleediga – sellest peaks piisama, et saaksid varju nautida,“ ütleb Castro.