Microsoft avalikustas 24. juunil uue energiavoogude juhtimisele suunatud reaalajas toimiva Hohm tarkvara beta versiooni. Kuigi projektist on ettevõttes räägitud viimasel kahel aastal koodnimetuse all Niagara, avalikustati selle toimimismudel alles mõned päevad tagasi Microsofti tootearendusjuhi Troy Batterberry pressikonverentsil.

„Hohm on loodud energiatarbijatele eesmärgiga anda suuniseid, kuidas säästa energia- ja gaasiarvetelt 5-10%”, ütles Batterberry. Programmi on plaanis hakata pärast USA turul katsetamist turustama kogu maailmas ning sellele lisatakse ka veetarbimise moodul.

Hohmi tarkvara saab olema vabavara ja kõigile USA kodanikele, kellel on kaasaegne internetibrauser, kättesaadav lähima nädala jooksul koduleheküljelt www.microsoft-hohm.com. Batterberry kinnitas, et internetilahendus saab toitma massturgu, mitte vaid „rohelisi” ja eesmärk on hoida see vabalt kättesaadav.

Hohmi äriloogika seisneb reklaamiturunduses, kus leheküljel on sponsorviidad ja edasimüüjate logod ning reitinguandmestik, mis on kokku pandud Microsoft’s Bing otsingumootori pinnalt. Hohm on üles ehitatud Windows Azure operatsioonisüsteemile, mis on suunatud veebiaplikatsioonide arendajatele.

Tarbijad peavad ise sisestama energiatarbimise andmed ja selle pinnalt annab kahekordselt krüpteeritud süsteem ülimalt täpsed energiasäästu nõuanded. Batterberry kinnitas, et Hohmi loomise vajadus tulenes tuhandetest üksteisele vastukäivatest internetis ringlevatest soovitustest ja ebatäpsetest säästuarvutustest. Hohmi käivitamise taga on tippanalüütikud Lawrence Berkeley rahvuslikust Laboratooriumist ja U.S. Department of Energy’st.  

 

Juhul, kui Hohmi platvormiga on liitunud ka energiamüüjad, saavad rakenduse kasutajad laadida energiatarbimise andmed veebirakendusse automaatselt. Juhul, kui rakenduse kasutaja energiamüüja ei ole platvormiga liitunud, saavad nad siiski kaalutud soovitusi, mis põhinevad kohalikel ja rahvuslikel eripäradel.

Energiamüüjad saavad soovitusi, kuidas haarata platvormi kaasa rakendusest mitteteadlikud kliendid ja kuidas anda läbi erinevate hinnasignaalide soovitusi tipptarbimise hetkedel tarbimise vähendamiseks. Energiamüüjad ei saa Hohmi veebirakenduse omanikeks säilitamaks sõltumatust ja andmete vahetamine kliendiga saab neile olema tasuta. Ühtlasi meelitataksegi energiamüüjaid platvormiga liituma eelkõige kliendipoolse tarbimisinfo tasuta kättesaamise hinnaga, mis vähendab otseselt nende kulusid. Batterberry kinnitas samas, et energiamüüjale sobiva tarkvaraversiooni müük on nende äriplaani sisse kirjutatud.