Pappkastid on parim viis kodumajapidamises leiduvate väikeste asjade hoiustamiseks. Karpe ise tuunides võib oma kodu kujundada just selliseks nagu soovid. Võib valida sobiva mustri ja tooniga riide. Karpi saab katta näiteks sama tapeediga, mis on kodu seinas ja remondist üle jäänud. Käsitööblogija Anna Lutter tutvustas Tartu loodusmajas, kuidas kaste riidega katta.

Mida vajasime?

Pappkast (kui kodus ühtki ei leidu, küsi näiteks kingapoodidest)

Paberinuga

Joonlaud

Pliiats

Kangas (sobib ka näiteks vana voodipesu)

Õmblusmasin

Niit

Liimipüstol

Kuidas tegime?

Kastile sobiva kõrguse saamiseks mõõtsime ning märkisime ära külgede pikkused ning lõikasime paberinoaga üle jääva osa ära.

Mõõtsime ära kasti ümbermõõdu ning lõikasime sobivast kangast välja detailid järgides valemit: kasti ümbermõõt x 1,5 kasti kõrgust. Lisasime kõikidele mõõtudele juurde 1cm õmblusvaru.

Välja lõigatud detaili ühendasime toruks ja palistasime mõlemad ääred.

Panime saadud toru ümber kasti. Põhja alla jätsime 3 cm kangast ning sissepoole ülejäänud osa kangast. Siinkohal on oluline jälgida, et riidetoru ühenduskoht jääks mõne nurga juurde – nii paistab see vähem silma.

Kinnitasime liimipüstoliga põhja all olevad neli serva, seejärel ülemised servad. Jälgisime, et nurgad hästi kinnituksid. Liimides püüdsime kangast pingutada – nii jäi tulemus ühtlasem.

Põnevaid pappkastikatsetusi!

Anna Lutteri Käsitööblogi

Jaga: