Kevadel loodud maailma esimene õnnepank tuleb laupäeval Viljandi pärimusmuusika festivalil esmakordselt rahva sekka ja asub vabatahtlikke heategijaid registreerima.

Õnnepanga eestvedaja Madis Mädamürgi sõnul oodatakse festivali toidutänava algusesse püstitatavasse telki end kirja panema kõiki häid inimesi, kes on nõus vabatahtlikult teise inimese jaoks midagi tegema. „Oodatud on igasugused pakkumised alates infotehnoloogia alasest nõustamisest ja lõpetades abiga puude lõhkumisel või riita ladumisel. Tähtis on see, et abi tuleb heast südamest,“ selgitas Mädamürk.
 
Samas registreeritakse ka abivajajad ja aidatakse neid heategijatega kokku viia.
 
Esialgse idee kohaselt hakkab suurem osa Õnnepanga tegevusest tulevikus toimuma internetipõhisena, kuid kuna vastava veebilehe loomine on alles pooleli, otsitakse kontakte ka suvistel kultuurisündmustel. „Viljandi folk saab olema meie esimene tuleproov. Usun, et pärimusmuusikasõbrad on suures osas just seda tüüpi inimesed, kes meie mõttega võiks haakuda,“ rõhutas Mädamürk.

XVII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 23.-26. Juulini, aga Õnnepank on platsis laupäeval. Festivali põhiprogrammis on 73 kontserti, millele lisandub kolm maakonnakontserti ja 50 esinemist Rohelisel laval. Viimane asub tänavu taas oma vanal kohal - Raekoja pargis. Lisaks pannakse reedel ja laupäeval kell 16-23 üles täiendav vabalava Arkaadia hoovi Viljandi kesklinnas.

Kokku astub festivalil üles 16 välismaist ja 30 Eesti kollektiivi, kokku üle 250 muusiku. Endiselt on sündmuse programmis kontsertide kõrval tähtsal kohal õpitoad, regilaulupesa, pillilaat, ööülikool, käsitööhoov, pillilaat, muinasjututoad ja koostöös PÖFFiga valminud filmiprogramm.