Keskkonnaamet kutsub rahvusvahelise õuesõppepäeva ja südamekuu puhul kõiki huvilisi õue tärkavat kevadist loodust märkama ning oma maakonda ja kodulinna avastama, kasutades selleks digitaalset rakendust Avastusrada.

Alates õuesõppepäevast, 14. aprillist kuni 14. maini 2017 on igas Eesti maakonnas avatud vähemalt üks linnakeskkonnas paiknev virtuaalne rada, mis on läbitav nutiseadme abil. Raja läbimine jalgsi võtab aega 1-2 tundi. Igal rajal on ligikaudu 15 kontrollpunkti, mida läbides saavad osalejad ennast proovile panna ja saada uusi teadmisi kodulinna loodus- ja kultuuriobjektide kohta.

„Rajad sobivad hästi 6.-12. klassi õpilastele ja õpetajatele õuesõppetunni läbiviimiseks. Tänapäeval on nutitelefon pea igal õpilasel ja selle kasutamine õppetöös on muutunud igapäevaseks. Oleme õpetajatele koostanud ka eraldi metoodilise juhendi, et neil oleks kergem tundi ette valmistada,“ ütles Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Raja läbimiseks tuleb end registreerida mängijana veebilehel www.avastusrada.ee. Lehel saab valida sobivas kohas paikneva meelepärase raja. Keskkonnaameti uusi radasid ühendab pealkiri „Liigu ja õpi Avastusrajal 2017!“.

Õpetajatele on Keskkonnaamet ette valmistanud ka juhendi, mis aitab Avastusraja õppekäiku paremini ette valmistada.

Avastusrada on nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus, mille abil saab luua õues läbitavaid interaktiivseid radu ja see loodi 2015. a Keskkonnaameti ja Tallinna Ülikooli koostöös. Projekti rahastati Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Keskkonnahariduse arendamine“.

Tänavuste radade loomisel andsid oma panuse Valga Maavalitsus, Valgamaa Tervisenõukogu, Ristna RMK Looduskeskus, Palade Loodushariduskeskus, Kohtla-Järve linnavalitsus ja Tartu Loodusmaja.