Tartu Velorendi kastirattaid saab augustist laenutada Ülejõe pargis asuvast hooldus- ja väljastuspunktist.

Kui seni sai Velorendi kastirattaid laenutada Tehnika tänaval asuvast tootmishoonest, siis Ülejõe pargi hooldus- ja väljastuspunkt võimaldab kastirattaid laenutada ka kesklinnas. Nii on teenuse kasutajatel mugavam rattad kätte saada ning hooldusmeeskonna töö paindlikum.
 
Laenutuspunktis on viis boksi, millest igaühesse mahub üks kastiratas. Bokside uste lukustussüsteem on seotud broneerimislahendusega, mis võimaldab laenutajatel saada ratas ettenähtud ajal kerge vaevaga kätte. Tänu süsteemile on ka ratta tagastamine mugavam.
 
Selle suve lõpuks on Velorendi teenuse kasutajatel võimalik valida senise kolme kastiratta asemel juba 17 vahel. Elektril töötavaid rattaid on 15 ning kondijõul liikuvaid kastirattaid kaks. Ühe kastiratta kandevõime on umbes 80 kg, inimeste veoks sobivad kastid on varustatud turvavöödega.
 
Kastirataste laenutamise kohta leiab vajaliku informatsiooni Velorendi kodulehel: www.tartu.ee/et/velorent
 
Velorendi pilootprojekt sai alguse tänavu jaanuaris ning see kutsuti ellu Euroopa Kliimaprogrammi toel. Ülejõe pargi hooldus- ja väljastuspunkt püstitati Läänemere programmi poolt toetatava projekti SUMBA+ vahenditest. Teenuse arendamisega soovib Tartu linn suurendada keskkonnasäästlike liikumisviiside osakaalu linnaliikluses.