Grupp üliõpilasi on otsustanud tähistada 9. mail toimuvat Euroopa Päeva ning juunikuus toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi rattaretkega.

Rattaretke eesmärk on kanda Euroopa Liidu lipp Tallinnast Tartusse, kus toimub 9. mail Euroopa Päeva kontsert, läbides seejuures enamiku maismaa Eestist ratastel.

Retk toimub kahel marsuudil – ida ja lääne. Idamarsuudil läbitakse teekond Tallinn – Rakvere – Jõhvi – Mustvee – Põltsamaa – Elva - Põlva - Tartu. Läänemarsuudil läbitakse teekond Tallinn – Haapsalu – Lihula – Pärnu – Viljandi – Otepää – Võru – Tartu.

Käesolevaga otsitakse huvilisi, kes praeguse tuumikmeeskonnaga liituksid. Läbida võib nii terve marsuudi, kui ka üksikuid lõike sellest. Rattaretkele võib tulla nii üksi kui ka sõpruskonnaga.

Korraldajad pakuvad rattaretkel osalejatele majutuse ning toitlustuse. Korraldajad pakuvad abi rataste transportimisel erinevate sihtkohtade vahel. Rattaretke marsuudi leiab käesoleva kirja alt. Osavõtt on tasuta.

Rattaretk algab 3. mai hommikul kell 9.00 Tallinnast Euroopa Komisjoni maja eest ning lõpeb 9. mail Tartus Euroopa Päeva puhul peetaval kontserdil.

Kui soovid rattaretkel osaleda, anna sellest teada e-posti aadressil kerda.spitz@gmail.com või telefonil 523 6850.

Idamarsuut:
3. mai – Tallinn-Rakvere
4. mai – Rakvere – Jõhvi
5. mai – Jõhvi – Mustvee
6. mai – Mustvee - Põltsamaa
7. mai – Põltsamaa - Elva
8. mai – Elva - Põlva
9. mai – Põlva - Tartu

Läänemarsuut:
3. mai – Tallinn-Haapsalu
4. mai – Haapsalu-Lihula
5. mai – Lihula-Pärnu
6. mai – Pärnu-Viljandi
7. mai – Viljandi-Otepää
8. mai – Otepää-Võru
9. mai – Võru-Tartu