Juba 15. korda koguneme Lihulasse, et Matsalu loodusfilmide festivali raames meid ümbritsevale au anda ja propageerida säästvat elustiili. Valikusse mahub ligi 100 linateost nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka põlisrahvastest ning nende elust.

  • Keskkonnaharidus
  • 13. september 2017
  • Foto: https://pixabay.com/photos/film-camera-cinema-movie-equipment-2205325/

Lisaks filmisõpradele ja filmitegijatele ootame festivalile ka loodusfotograafe ning loodusfotohuvilisi. Traditsiooniliselt on festivali osaks loodusfotonäitused ning kõigil festivali külastajatel võimalus osaleda fotopäeva üritustel, mis pakuvad põnevaid töötubasid, harivaid ettekandeid ning uusima foto- ja videotehnika esitlusi.

Filmiseansid toimuvad Lihula Kultuurikeskuse kolmes saalis. Suures saalis linastub põhiprogramm, mis koosneb suures osas võistlusfilmidest. Lisaks oleme kokku pannud kaks kõrvalprogrammi, mis jooksevad kultuurikeskuse peeglisaalis ning I korruse saalis.

Võistlusprogrammi filmid tõlgitakse vaatajatele (peatelefonidesse) eesti keelde, ülejäänud filmid linastuvad inglise keeles. Lisaks on festivalil ka videoruum, kus soovijatel on võimalus filme iseseisvalt vaadata.

Lisaks Lihulale saab valikut festivalifilmidest näha ka Haapsalus Iloni imedemaal ning Pürksi kultuurimajas. Fotoprogrammi üritused toimuvad Lihula mõisas.

Infot ja ajakava