Valgustus: lülita välja

Keskmises majapidamises kulub valgustusele aastas ligi 70 eurot, ehk 20-25% kogu elektrikulust. Just seetõttu tuleb ruumist lahkudes või päevasel ajal lambid välja lülitada. Ühtlasi tuleks toas kasutada vaid neid valgusteid, mida on parasjagu tarvis. Nii näiteks pole mõtet põletada laualampi, kui laua taga parasjagu ei istuta ning päeval tuleks pigem kardinad eest tõmmata kui lambivalgusel elada.

Küte: tuuluta vaid lühiajaliselt
Lastele tuleks meelde tuletada, et kui tuba tundub liiga palav, tasub aken avada tuulutamiseks vaid lühiajaliselt. Ühtlasi ei tasuks hoida akent pidevas tuulutusasendis (mikrotuulutus), sest sedasi pääseb kogu soojusenergia aknast välja. Samal põhjusel tuleks alati enda järel sulgeda välisuks.

Vesi: keera kinni või vähenda survet
Nõude pesemisel ei tohiks lasta veel suurel survel niisama joosta, sama kehtib hambapesul. Kui voolavat vett parasjagu tarvis pole, tuleks kraan sulgeda. Ühtlasi ei ole vaja nõusid pesta tulises vees. Vee puhul kehtib lihtne reegel – veekulu hoiad kokku vähem vett kasutades, energiakulu alaneb aga seetõttu, et vee soojendamiseks kulub vähem energiat.  

Külmik: sulge uks korralikult
Külmiku uks tuleb alati korralikult sulgeda, sest kogu sooja õhu, mis külmkappi pääseb, peab külmik uuesti jahutama. Iga ukse avamisega pääseb külmikust keskmiselt välja 30% külmast õhust. Seega – mida pikemalt avatud külmiku ees oma soovide üle mõtiskleda, seda suurem on külmiku energiatarve.

Laadijad: ühenda seinakontaktist lahti
Kõik seinastepslisse jäetud adapterid ja laadijad tarbivad elektrit. Energia säästmiseks tuleks need alati pärast kasutamist seinakontaktist välja tõmmata. Vihje vanematele – see soovitus puudutab ka elektrihambaharjade laadijaid ja seinakontakti jäetud pardleid.