Diivanite, laudade, toolide ja muude mööbliesemete uuskasutamine on hea viis soodsalt ning nutikalt kodu või kontorit sisustada. Kasutatud mööbel on tark ja teadlik valik, kuid mitte ainult. Panime kirja 5 levinud põhjust, miks võiksid sinagi teise ringi mööblit eelistada.

Kasutatud mööbel on odav

Me kõik teame, et kodu soetamine ning sisustamine on kallis. Kuna kvaliteetse viimistluse ja remondi pealt tavaliselt kokku hoida pole mõtet, jääbki loogiliseks säästmise kohaks soodne mööbel. Et aga mööbli vastupidavuses ja välimuses kompromisse mitte teha, on hea suunata pilk teise ringi mööbli kaupluste poole. Uuskasutuskeskuses algavad mööbli hinnad vahel lausa 5 eurost.

Taaskasutatav mööbel on vastupidav

Kasutatud diivanite, laudade, toolide ja muu mööbli vastupidavuses võid olla kindlam kui uuena ostetud odava mööbli omas. Odav, nõrga konstruktsiooniga ja ebakvaliteetsest materjalist kergesti purunev mööbel tavaliselt teisele ringile ei jõua. See, mis jõuab, kestab aga ilmselt veel teist sama kaua edasi. Seega võib järeldada, et kui mööbliese on jõudnud juba second hand poodi, on ta ilmselt ka kvaliteetne.

Kasutatud mööbel võib olla väga trendikas

Öeldakse, et iga asi tuleb mingi aja pärast jälle moodi. Nii on ka mööbliga! Praegu on näiteks väga hinnas igasugune vintage mööbel. Uuskasutuskeskusesse jõuab mööblit eri ajastustest. Võib olla mudeleid, mida nägid alles eelmisel kuul mõnes moodsas mööblipoes või siis hoopis 60ndate stiilis retro tugitoole, mis antiigipoodides maksavad hingehinda. Kasutatud mööbel võimaldab kodu või kontori soodsalt ja nutikalt stiilseks kujundada.

Mööbli uuskasutamine lubab eksperimenteerida

Kas sa raatsiksid oma 300-eurose tugitooli katte kohe ära vahetada? Aga uhiuue kummuti oma meelisvärvi võõbata? Aga 10-eurose kasutatud tooli? Kasutatud mööbel annab palju rohkem julgust katsetamiseks ning meisterdamiseks ilma, et riskiksid kalli asja rikkumisega. Kui ei tule välja päris nii nagu plaanitud, ei ole ka palju kaotatud! Kui ostetud mööblitükk ikkagi ei sobi, saad alati kutsuda järele Uuskasutuskeskuse kaubiku, mis Tallinna, Tartu, Paide, Pärnu ja Narva piires sellele tasuta järele tuleb.

Ostes kasutatud mööblit, teed head keskkonnale

Ja viimasena, kuid mitte vähem tähtsana – mööbli taaskasutamine on igati keskkonnasõbralik. Kasutatud mööbli jaoks pole maha võetud enam ühtegi puud. Korralik kasutuskõlblik mööbel ei tohiks pärast omaniku tüdinemist lõpetada prügimäel või ahjus. Andes mööblitükile uue elu enda juures, rõõmustad sa nii loodust kui ka oma rahakotti.

Kui tahad kasutatud mööblit osta?

Kasutatud mööbel, riided, jalanõud, lauanõud, hobikaubad, raamatud, kodutehnika ja muud teise ringi esemed on müügil Uuskasutuskeskustes Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja ka Paides. Kui sealt otsitut ei leia, võid vaadata ka erinevaid kuulutusteportaale (nt osta.ee ja kuldnebors.ee) ning piiluda antikvariaatidesse.


Loe Bioneerist Uuskasutuskeskuse nõuandeid  mööbli ostmiseks!