3.mail kogunes vähemalt 50 000 inimest kodanikualgatuse Teeme Ära 2008 raames Eestimaad puhtaks koristama. Koristuspäeva hommikuks oli kodulehel oleva registreerimissüsteemi ja vallakoordinaatorite kaudu oma osalemisest märku andnud 38 979 inimest. Üle 11 000 osaleja tulid koristuspäevale appi registreerumata.

Kaardistamisaktsiooni käigus võeti riigi- ja eramaalt arvele rohkem kui 9000 tonni prügi. 4.maiks oli lipujaamadest läbi käinud ca 6000 tonni prügi ja 59 000 rehvi. Prügi metsa alt äravedamine jätkub veel lähipäevil, mille tõttu võib see number muutuda.

Tegu oli peamiselt riigimaa prügiga. „Eramaale said koristajad minna vaid maaomaniku loal. Saime suunata koristajaid nendele eramaadele, kelle kohta oli meil info, et nad on võtnud vastu meie ja Keskkonnainspektsiooni poolt tehtud personaalse kutse koristada oma maalt prügihunnikud kampaania käigus ära," selgitas Teeme Ära eestvedaja Rainer Nõlvak. Kokku koguti eramaadelt hinnanguliselt 500 tonni prügi, kuid paljud koristasid ka omal käel.

Teeme Ära 2008 korraldajad rõhutasid, et lisaks nende aktsioonile toimusid eelnevatel nädalatel ja ka 3. mail mitmel pool Eestis nii omavalitsuste kui ka erinevate seltside ja ühingute poolt organiseeritud koristustööd.

„Eestit on tabanud nö prügipalliefekt – Teeme Ära 2008 kampaania on ajendanud väga paljusid ka ise oma ümbruskonnas prügikoristamise talguid korraldama," tunnustas keskkonnaminister Jaanus Tamkivi eestimaalaste hoolivat suhtumist. „Nüüd jääb vaid üle seda puhastatud Eestimaad nii ka hoida ja korralikult naabrivalvet teha. See tähendab, et prügiga valesti käituvate inimeste suhtes ei tohi olla ükskõikne," selgitas Tamkivi. Ministri sõnul on prügikultuuri muutmine aeglane nagu suure laeva pööramine, kuid meie kõigi ühisel pingutusel igati võimalik.

Üle Eesti tegeles prügi transpordiga koristuspäeva tipphetkel 48 prügipressautot, 60 multiliftautot ja lisaks veel 41 muud sõidukit. Üle Eesti oli laiali paigutatud ca 150 suurt konteinerit (8-30 m3). Koristuspäeval saatis Teeme Ära 2008 meeskond omavalitsustesse laiali 200 000 prügikotti.

Üle Eesti oli töös tavapärasest kaks korda rohkem Keskkonnainspektsiooni inspektoreid, kes kogusid koristustööde käigus avastatud asitõendeid prahistajate kohta.

Vabatahtlike poolt koristatud prügi transportimine esimestesse kogumispunktidesse – lipujaamadesse, toimus vabatahtlike haagisetiimide abil. 207 lipujaamast toimetatakse press- ja konteinerautodega prügi edasi 17 vahelattu, kust prügi liigub lähinädalatel 6 sorteerimisjaama üle Eesti. Prügi sorteerimine, käitlemine ja ladestamine toimub vastavalt prügilatega tehtud varasematele kokkulepetele kuni mai lõpuni. Eesmärk on suunata kuni 80% korjatud prügist taaskasutusse.