Sel nädalal saavutas Eesti suurim erihoolekandeteenuse pakkuja AS Hoolekandeteenused eesmärgi vaktsineerida klientidest ja töötajatest üle 90%. Töötajate vaktsineerituse tase on tänase seisuga 90,2%, klientidel 92,8%. 

AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno sõnul on ettevõte selle eesmärgi nimel töötanud koroonakriisi algusest peale.

„Eelmise aasta jaanuaris tundus klientide ja töötajate vaktsineerituse tase 90% väga kõrge eesmärk. Saime kinnitust, et oleme õigel teel, kui klientide vaktsineeritus jõudis kevadel 70%. Nägime, et nakatumised meie üksustes läksid alla ja raskeid haigusjuhte jäi väga harvaks. Minu siiras tunnustus ja lugupidamine kõikidele meie töötajatele ja juhtidele, kes on terve aasta vältel iga päev selle nimel tööd teinud.“ 

Terviseedenduse nõunik Kaisa Renteli sõnul on 800 töötaja puhul kõrge vaktsineerituseni jõudmine oluliselt keerulisem kui väiksemas ettevõttes. „Oleme kogu koroonakriisi vältel küsinud töötajatelt, mis teemad kõige rohkem kahtlusi tekitavad ja järjest küsimustele vastanud. Kaasasime pidevalt spetsialiste, veel 23. detsembril käis Narva Haigla arst meie töötajatega rääkimas. Ida-Virumaal oli väga oluline, et info jõudis kolleegideni nii eesti kui vene keeles.“ 

Klientide 90% vaktsineerituse eesmärgi täitis ettevõte eelmise aasta septembris. “Tänu sellele, et meie elanike eestkostjad ja lähedased olid vastutustundlikud ning toetasid kiiret vaktsineerimist, on elanike koroonaga haigestumised  olnud reeglina kerged ja lühiajalised,” lisas Lanno.