Alates 20. detsembrist 2013 on AHHAA 4D elamuskinos Tartu Lõunakeskuses uus eriti tõetruu „prussaka“-efekt ning vaatamiseks on väljas neli uut filmi.

„Kui muidu sai meie elamuskinos tunda tuuleiile ja valgusefekte ning näkku pritsis vihma ja lund, siis juba homme saavad kinokülastajad filmidest osa ka jalgade kaudu. Ehmatab ikka ära küll, kui tunned, kuidas ekraanilt plehku pistnud prussakad sinu varvastest üle jooksevad,“ ütles AHHAA 4D elamuskino juhataja Kristjan Kapp.

Uue lisaefekti paigaldas kinoplatvormile AHHAA leiutaja Tanel Linnas koos 4D kinotöötajatega.

Esimest korda on AHHAA elamuskino ajaloos võimalik näha õudusfilmi ning sinna sobib uus eriefekt ideaalselt. Filmis „Õuduste maja“ saab kinokülastaja seigelda mahajäetud majas ning põgeneda hiidrottide, ämblike ja kummituste eest.

Teine uus film viib kinosõbrad Hiina müürile, mis tuleb läbida rikšal sõites. „Troopikaralli“ on hoogne retk läbi džungli ja kaljulõhede ning „Lumesõit“ viib jäisele seiklusele lumistesse mägedesse, lagunevatele sildadele ja ohtlikesse koobastesse.

AHHAA 4D kino on Tartu Lõunakeskuses avatud iga päev kell 11.10-20 ning kino on lahti ka pühade ajal (24.12 kell 11.30-19; 25.-26.12 kell 12-19; 31.12 kell 11.30-19 ja 1. jaanuaril suletud).

Külastajaid ootab ka Teaduskeskus AHHAA peamaja, mis on suletud 24. detsembril ning on tavapäraselt avatud 25. ja 26. detsembril. 31. detsembril on AHHAA peamaja avatud kuni kella 17-ni ning 1. jaanuaril on keskus suletud.