Tänasest saavad kõik huvilised kaasa rääkida Aasta Keskkonnateo ja Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte valimisel. Oma lemmiku poolt saab hääletada 13.-26. detsembrini www.keskkonnatunnustused.ee kodulehel.

  • Majandus
  • 16. detsember 2017
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Keskkonnateo konkursil on traditsiooniliselt olnud esindatud kandidaadid, kes on silma paistnud oma keskkonnasõbraliku käitumise ja loodushoidvate projektidega. Nii on ka tänavusele konkursile esitatud mitmeid tänuväärseid ja põnevaid projekte, mille eesmärgiks on olnud kaasa aidata meie looduse kaitsmisele ning keskkonnateadlikkuse suurendamisele. Kandidaatide seas on esindatud nii lindude, kalade, veekogude, metsade, niitude kui ka üldisemalt keskkonna heaolu ning jätkusuutlikkuse eest seisnud ettevõtmisi.

Aasta Keskkonnateo kandidaate on sel aastal 9: MTÜ Kotkaklubi, MTÜ Väikese Väina Selts, Keskühistu Eramets, MTÜ Organic Estonia, ERR saatesari „Wend Weis“, Tartu Loodusmaja, Eesti Kalastajate Selts, kodanikuliikumine Eesti Metsa Abiks ja MTÜ Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi.

Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursil osaleb sellel aastal erakordselt palju kandidaate – 21 ettevõtet, kes esitasid kokku 24 ankeeti. Nendeks on OÜ Hundihinge talu, AS Advanced Sports Installations Europe, OÜ Arborest, OÜ Hepta Group Energy, OÜ AU Energiateenus, Stella Soomlais stuudio /OÜ Artisana, AS Tallinna Sadam, OÜ Gelatex Technologies, MTÜ Topsiring, OÜ Nordic Energy Solutions, AS Eesti Energia, OÜ Inseneribüroo STEIGER, OÜ Plastrex Europe, OÜ Redeem Nordics, OÜ Erismet, OÜ Multipakend Tootmine, OÜ Incap Electronics Estonia, OÜ Insero, AS Ensto Ensek, AS Ericsson Eesti ja AS DHL Estonia.

Konkursi võitja kuulutatakse välja jaanuarikuu keskel toimuval üritusel. Aasta Keskkonnateo võitja saab preemiaks 5000 eurot, Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte üldvõitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel 35 000 euro ulatuses toetada oma ettevõtte edasist keskkonnasõbralikkust. Projektide lühikirjeldustega saab tutvuda www.keskkonnatunnustused.ee kodulehel, kus toimub ka hääletamine.

Aasta Keskkonnateo kandidaatide poolt saab hääletada siin. Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte hääletus asub siin. Konkursi info on leitav ka sotsiaalmeedias www.facebook.com/keskkonnatunnustused.