Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus kuulutas välja 2014. aasta keskkonnateo ja keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursi. Osalema on oodatud eraisikud, asutused, ettevõtted ja organisatsioonid, kes on viimasel aastal eriliselt panustanud või aidanud oma tegudega kaasa elukeskkonna paremaks muutmiseks.

Konkursi eesmärk on tunnustada neid, kes on oma tegude ja ettevõtmistega viimase 12 kuu jooksul kõige enam panustanud keskkonna heaks, leidnud uudse lahenduse mõnele keskkonna jaoks koormavale probleemile, osanud siduda majanduse kasvatamise ja keskkonnahoiu.

Parima keskkonnateo väljaselgitamisel saavad kaasa rääkida kõik soovijad, sest esitatud teod lähevad avalikule hääletusele Delfi portaalis.

Keskkonnateo kategooriasse saavad kandidaate esitada nii teo autor, koostööpartnerid kui ka lihtsalt tähelepanelikud inimesed, kellele oluline keskkonnategu silma on jäänud.

Keskkonnasõbralike ettevõtete tunnustamisel selgitatakse võitjad välja kolmes alamkategoorias (keskkonnajuhtimise, keskkonnasõbraliku toote ja/või teenuse pakkumise ning keskkonnasõbraliku tehnoloogilise protsessi juurutamise) ning antakse välja ka üldvõitja preemia.

Kõik võitjad saavad tunnustuse ning õiguse kasutada keskkonnamärgist infomaterjalidel ja oma teenuste või toodete reklaamimisel. Üldvõitja rahaline preemia on 35 000 eurot, mis tuleb suunata ettevõtte keskkonnasõbralikkuse suurendamisse.

Uuendusena on keskkonnatunnustustele loodud spetsiaalne veebileht www.keskkonnatunnustused.ee, kus on rohkelt infot varasemate aastate parimatest ning teavet tänavuse konkursi tingimuste kohta. Veebilehel saab täita ka konkursi osalemiseankeeti.

Keskkonnateo kategoorias on ankeetide esitamise viimaseks päevaks 4. detsember 2014 ja keskkonnasõbraliku ettevõtte kategoorias 7. jaanuar 2015.