Annelinn sai uue ja pilkupüüdvate värvilahendustega 3,3 kilomeetri pikkuse kogu linnaosa läbiva kergliiklustee.

Uue tee valmimist tähistatakse autovabal nädalal ühise rattasõiduga, mis algab teisipäeval, 19. septembril kell 10.45 raekoja eest.
Turusilla juurest Pikalt tänavalt algavat ja Mõisavahe tänaval lõppevat kergliiklusteed ääristavad erkkollased uudse disainiga toolid –lauad, mis pakuvad teel kulgejale hea võimaluse jalgu puhata.

„Uus kergliiklustee on suurepärane võimalus jalutamiseks, sportlikuks liikumiseks või niisama ajaveetmiseks ja puhkamiseks igas vanuses annelinlastele. Eriti hea meel on selle üle, et  tee valmis tihedas koostöös Annelinna rahvaga - linnaosas hea ja inimsõbraliku avaliku ruumi kujundamiseks koguti häid ideid võistluselt, kogukondlikelt aruteludelt ja töötubadest," rääkis linnapea Urmas Klaas.

3,3 kilomeetri pikkune kergliiklustee kulgeb Sõpruse puiestee ja Annelinna jalakäijatekaare kaudu Mõisavahe tänavale. Tee on enamikus osas 4–4,5 meetri laiune, Anne tänaval Sõpruse pst ja Anne 89 vahelises lõigus on mõlemas suunas ehitatud välja ka 1,5 meetri laiune eraldi jalgrattarada.

Projekteerijad on kujundanud kogu jalgratta- ja jalgtee trajektoori ühtseks tervikuks. Paaril kilomeetril jagub erineva iseloomuga puhkekohti, kus saab istuda ja malet või kaarte mängida, piknikku pidada, pinksi mängida ja rulatada. Lastele on karussell ja vedrukiigud. Rõõmsavärvilised toolid, pingid, prügikastid, rattahoolduspunktid ja muu inventar teevad tee pilkupüüdvaks ja kasutajale mugavaks.

Autovaba nädala puhul sõidavad linnavalitsuse liikmed teisipäeval, 19. septembril kell 11  Anne 89 kõrval asuvasse puhkekohta, et üheskoos tähistada uue tee valmimist ja tänada kõiki, kes sellele kaasa on aidanud. Kõik huvilised on oodatud rattaretkega ühinema. Sõit algab raekoja eest kell 10.45 ja kulgeb mööda uut kergliiklusteed. Kohapeal jagatakse soovijaile vastvalminud Tartu linna jalgrattateede kaarti.

Kesklinna Mõisavahe tänavaga ühendava kergliiklustee projekteerisid Keskkonnaprojekt OÜ ja TajuRuum OÜ, ehitasid OÜ Teearu Grupp ja OÜ Kivipartner ning omanikujärelevalvet tegi AS Taalri Varahaldus. Tee maksumus koos sademevee ärajuhtimisega oli 1,8 miljonit eurot.  Annelinna jalg- ja jalgrattatee ehitust rahastati EL Euroopa Regionaalarengufondi linnapiirkondade jätkusuutliku arengu meetmest.