Masdar, Abu Dhabi mitmemiljardiline fond, mis investeerib taastuvenergeetikasse ja puhastesse tehnoloogiatesse, ostis valdavalt Eestis tegutsevas Soome tuulikuvalmistajas enamusosaluse.

Nimetatud strateegilise liigutusega soovis Masdar demonstreerida oma pühendumist tuuleenergia sektorile. „Tuul mängib taastuvenergias olulist rolli, kuna on saavutanud oma majandusliku tasuvuse ja Masdarile on oluline nimetatud protsessis osalemine” ütles Masdari juht Dr. Sultan Al Jaber. „WinWinD on hetkel huvitavas faasis ja omab tõsist potentsiaali muutumaks globaalseks ettevõtteks sisenedes oma tehnoloogiaga nii Skandinaavia, USA kui ka Aasia turgudele”.

Nimetatud investeeringuga avalikustas Masdar oma strateegiavaliku juhtida investeeringuid erinevates taastuvenergia vormides ja siseneda globaalsesse tuuleenergia sektorisse läbi oma investeeringuportfelli mitmekesistamise. Fondi huvi on investeerida taastuvenergia väärtusahela kõikidesse lülidesse.

Masdari Initsiatiiv on Abu Dhabi mitmemiljardiline investeerimisplaan eesmärgiga arendada ja kommertsialiseerida taastuvenergia ning clean-tech tehnoloogiaid, sh. säästvat disaini. Masdarit juhib Abu Dhabi Future Energy Company (ADFEC), mis on täilikult Abu Dhabi valitsuse kontrolli all läbi ettevõtte Mubadala Development

Allikas: Masdar Initiative ; Energiasäästu portaal