Audi esitles Pirita kloostrimüüride vahel elektrilist linnamaasturit Q4 e-tron, mis on Audi elektriautode senine kõige sportlikum mudel. Uus Q4 e-tron kiirendab nullist sajani vaid 6,2 sekundiga ning võimaldab ühe laadimiskorraga sõita kuni 520 km.

„Audi Q4 e-tron on elektriline linnamaastur, mis sobib nii igapäevasõitudeks kui enda ruumikuse poolest ka pikemateks reisideks. Tegemist on Audi elektriautode kõige sportlikuma mudeliga, mille maksimaalne elektriline võimekus on 220 kW ning mis kiirendab nullist sajani vaid 6,2 sekundiga. Samuti on sõidukil koheselt olemas Audi quattro nelikvedu, mille saab vastavalt vajadusele sisse lülitada, et nautida sõitu igal maastikul ning ka heitlikes ilmastikuoludes,“ selgitas Audi Tallinn müügijuht Tomas Tibbing.

Ühe laadimiskorraga on Q4 e-troni sõiduulatus kuni 520 km ehk ühe laadimiskorraga saab sõita vähemalt ühest Eesti otsas teise. „Elektriautode laadimisvõrgustik nii Eestis kui kogu Euroopas on kiiresti arenev. E-tron Charging Service laadimistaristusse kuulub hetkel üle 120 avaliku laadimisjaama, sealhulgas ca 60 laadimisjaama üle terve Eesti,“ selgitas Tibbing.

Audi e-tron elektriautode laadimiseks sobivad alalisvooluga kiirlaadimisjaamad võimsusega kuni 150 kW, mis võimaldab sõiduki 100 kilomeetri läbimiseks vajaliku koguse energiat laadida vaid 5 minutiga. Lisaks sellele saab elektrimaasturit laadida ka vahelduvvooluga võimsusega kuni 11 kW ning lisavarustuses oleva laadimislahendusega kuni 22 kW.

„Mobiilse ja paindliku e-troni lisavarustuse laadimissüsteemiga Compact saab sõidukit kiirelt ja mugavalt laadida ka kodus ja kõikjal, kus on pistikupesa. Kiiremaks laadimiseks on võimalik kasutada ühilduvaid tööstuspistikuid,“ tõi Tibbing välja paindlikku laadimislahendust.

Audi Tallinn müügijuht lisas, et Audi e-troni iseloomustab ka funktsionaalne sportlikkus, mis on ühendatud tehnoloogilise innovatsiooniga. „Q4 e-tronil on uue põlvkonna rooliratas, mis esindab elektrimudelite tulevikusuunda. Lisaks tavapärastele juhtnuppudele on rooliratta ülemistel kodaratel ka mustad puutetundlikud pinnad, mille aktiivsed nupud on taustavalgustusega esile toodud. Lihtsamaks kasutamiseks on nupud eraldatud kergelt väljaulatuvate osadega ning vajutamisel annavad õrna haptilist tagasisidet,“ kirjeldas Tibbing.

Samuti on Q4 e-tron tõeliselt ruumikas. „Teises reas reisijatel on rohkem isiklikku ruumi ning nad istuvad umbes 7 cm kõrgemal kui esireas sõitjad, mis tagab ka parema nähtavuse pere pisematele liikmetele. Lisaks on pagasiruum mahukas – tavapärane mahutavus on pagasiruumis 520 liitrit, ent kui istmete seljatoed alla klappida, siis lausa kuni 1490 liitrit,“ lausus Tibbing. Peale selle on sõidukis ka veel hulgaliselt lisapanipaiku, täites niiviisi kõik pere vajadused ka pikemal reisil.

Audi Q4 e-tronil on suurt rõhku pandud ka veelgi paremale ja kvaliteetsele helisüsteemile. „Q4 e-tron on esimene mudel, mis pakub valikuna SONOS premium helisüsteemi. 10 kõrgekvaliteetset kõlarit muudavad muusika kuulamise unustamatuks elamuseks. Suurepärane taasesitus koos jõulise bassiga tagab, et kõrgeid ja madalaid helisid on võimalik kogeda täisvõimsusel,“ lisas Audi Tallinn müügijuht.

Suve lõpul lisandub valikusse ka Sportback versioon.