12. novembril avati innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory maja. Avamisel tervitasid külalisi Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, TTÜ rektor prof Andres Keevallik, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kultuuriminister Rein Lang, TTÜ prorektor Tea Varrak ning ettevõtjate nimel Kristine Ross Büroomaailmast

„Mektory maja avamisel saime palju väga positiivset tagasisidet meie kontseptsioonile ja hoonele endale. Kohal viibinud Eesti äri- ja poliitikatippudel tekkis palju ideid, mida Mektorys ja Mektory asukatega koos teha. Inspiratsiooni said ka selliste rahvusvaheliste ettevõtete nagu Ericssoni ja Samsungi tippjuhid. On ju Mektory eelkõige koostöö ettevõtete ja ülikoolide vahel ja seda nii sisult kui ka vormilt ehk siis neli korrusetäit innovatsiooni Mustamäe servas,“ kinnitas Tea Varrak, TTÜ innovatsiooni- ja rahvusvaheliste suhete prorektor ning innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory direktor.

MEKTORY on mugandatud akronüüm sõnadest Modern Estonian Knowledge Transfer Organization For You ehk kaasaegse Eesti teadmussiirde organisatsioon.

Mektory on keskus, kus kohtuvad innovatsioon, teadus, äri ja õppimine. Keskuses asuvad Ericssoni Connectivity Room, Samsung Digital Academy, Logistika ja tarneahela juhtimise innovatsioonilabor, Energia Avastuskeskuse interaktiivne näitusesaal, eTervise labor, keevituslabor ning eri kultuuride toad ja töökojad igas vanuses inimestele.

Mektory 4 450 m2 suuruses majas on võimalused tehnoloogia loovaks rakendamiseks ja tulevikuideede genereerimiseks. Majja oodatud on nii lapsed, üliõpilased, õppejõud kui ka ettevõtjad. On loodud õhkkond, kus iga inimene tunneb end koduselt ja mõistab, kui põnev ja elulähedane on tegelikult tehnoloogiamaailm. Mektory maja on avatud 6 päeva nädalas, uuest aastast 7 päeva nädalas.

Avamisel tehtud fotosid saab vaadata siin